Sčítacie hárky - 1940 - aplikácia

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

Dobrý deň,
mám asi otázku neznalého človeka, ale: Keď Slovakiana odčierňuje hárky, tak dáva odčiernené na inú "adresu"? Bude sa dať indexácia začiernených hárkov nejak potom využiť alebo na čisté hárky sa bude musieť robiť znova?
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Ťažko povedať, vzhľadom na to že slovakiana bude 1940 odčierňovať možno tak v roku 2031 a pri ich rýchlosti to bude zase trvať 2 roky tak že 2033 takže vôbec nemôžme predpovedať čo sa stane dovtedy :D
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

To je pravda. Škoda, že sa s nimi nespolupracuje ( alebo sa nedá ).
Inak možno to bude fungovať, lebo adresa začierneného hárku z 1930, ktorú som si dávno dal do oblúbených v prehliadači, tak teraz mi ju nazačiernenú zobrazí. Pokial si dobre pamätám, že som ju označil ešte keď bola začiernená :roll:
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

ak nezmenia nic od scitania 1930, tak sa adresa zmeni, lebo uploaduju subory s pozmenenym nazvom. tak som to vypozoroval pri stahovani pre moj vyskum.
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

Prosím Vás, je možné si nejak slušne stiahnuť hárok, tak aby bol len čisto obrázok samotného hárku?
baron
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

Dobrý deň,
písal to tu už kolega Absik:
- Ctrl-U (zobrazit zdrojovy kod stranky)
- skopirovat odkaz od "https:" an po "_v.jp2", vlozit do prehliadaca, enter
- zopakovat pre "_r.jp2" (ak chcete aj zadnu stranu)

Otvorite to napr. s IrfanView. Prípadne previesť do formátu jpg napr. s XnViewMP.
S pozdravom
baron
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

Ďakujem veľmi pekne a súčasne sa ospravedlňujem, že zahlcujem fórum otázkou, ktorá sa tu už rozoberala.
Zatiaľ mám problém nájsť ten správny reťazec, ale snáď budem mať šťastie, keď to poriadne poprezerám.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

temp napísal: 28 Jan 2023, 15:45 Ďakujem veľmi pekne a súčasne sa ospravedlňujem, že zahlcujem fórum otázkou, ktorá sa tu už rozoberala.
Zatiaľ mám problém nájsť ten správny reťazec, ale snáď budem mať šťastie, keď to poriadne poprezerám.
Môžete ešte použiť doplnok Dezoomify do internetového prehliadača.
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

[/quote]
Môžete ešte použiť doplnok Dezoomify do internetového prehliadača.
[/quote]

Ďakujem, skusil som to online Dezoomify. To je omnoho pohodlnejšie :) ako hladať ten správny reťazec, ale ako sa píše na fóre, tak zobrazí len prvú stranu.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

temp napísal: 29 Jan 2023, 11:27

Ďakujem, skusil som to online Dezoomify. To je omnoho pohodlnejšie :) ako hladať ten správny reťazec, ale ako sa píše na fóre, tak zobrazí len prvú stranu.
Naklikáte druhú stranu a znova spustíte Dezoomify.
Napísať odpoveď