FamilySearch Považské Podhradie krsty 1789-1859

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
sarahmiller
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18 Jan 2022, 23:18
Predkovia z oblasti: Považské Podhradie, Rišňovce, Hlohovec, Galanta
Bydlisko: United States

Ahoj. Používam Google Translate, takže sa za to ospravedlňujem. Pochádzam zo Spojených štátov a rodina mojej starej mamy bola zo Slovenska. Snažím sa pátrať po mojich predkoch z Považského Podhradia, no narazil som na problém na FamilySearch.

Tu je zbierka dostupných záznamov. Môžete vidieť, že Krsty 1789-1859 je oddelený od ostatných a nie je možné ho zobraziť online. Nejako sú tieto záznamy na tej istej mikrofilmovej zvitku ako niektoré iné záznamy z roku 1938, takže celý mikrofilm nemôže byť zverejnený online, kým neuplynie 100 rokov, čo je v roku 2038. FamilySearch má mikrofilm vo svojej knižnici v Utahu, ale bývam príliš ďaleko navštíviť. Žiaľ, bez týchto záznamov nemôžem vo svojom výskume napredovať.

Zaujímalo by ma, či niekto pozná iný spôsob, ako by som sa mohol dostať ku krstom z rokov 1789-1859. Viem, že sa uchovávajú v štátnom oblastnom archíve v Bytči. Je možné požiadať priamo odtiaľ? Alebo náhodou nemá niekto jeho kópiu? Ďalší užívateľ FamilySearch mi povedal, že navštívil archívy na Slovensku a vytvoril si vlastné kópie obrázkov.

Ďakujem všetkým. Ešte raz sa ospravedlňujem za preklad.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vitajte! Napíšte do sekcie "Hľadám predka" viewforum.php?f=9, čo hľadáte, koho hľadáte a aké máte k tomu podklady.
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Poslal som Vam suhromnu spravu / I have sent you a private message.
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
Napísať odpoveď