Cirkevné matriky Kotešová - VYRIEŠENÉ

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, kde by som našla on-line cirkevné matriky z obce Kotešová pri Bytči. Na familysearch. org som pod Kotešovou našla akurát krty z rokov 1789-1862. Je to označené ako 6. diel. Zvyšok neviem kde sa nachádza... :(
Ďakujem za pomoc.
Pekný deň.
Katarína
Naposledy upravil/-a kabi v 23 Jún 2022, 15:13, upravené celkom 1 krát.
zdenula223
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19 Mar 2021, 00:38
Predkovia z oblasti: Skalité, Čierne, Svrčinovec, Trstená

Mne vyhľadalo aj ďalšie matriky len bohužiaľ nie sú dostupné online pretože sú až do roku 1936

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
ďakujem... :-)
Problém asi v tom, že sú až do roku 1949?! Ale nerozumiem tomu, že sa nedajú dohľadať sobáše a úmrtia do roku 1906, keď krsty sa dajú nájsť online aj keď bez náhďadu na snímku....
Má niekto ešte možno nejaký tip? Neviem kedy sa dostanem do archívu...
Pekný deň.
Katarína
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

kabi napísal: 22 Jún 2022, 10:53 Zdravím,
ďakujem... :-)
Problém asi v tom, že sú až do roku 1949?! Ale nerozumiem tomu, že sa nedajú dohľadať sobáše a úmrtia do roku 1906, keď krsty sa dajú nájsť online aj keď bez náhďadu na snímku....
Má niekto ešte možno nejaký tip? Neviem kedy sa dostanem do archívu...
Pekný deň.
Katarína
Pokiaľ viem, tak slovenské matriky sú na Familysearch indexované len pre narodenia. Sobáše a úmrtia musí človek prejsť manuálne pri náhľade na originál matriky/snímku. Čiže ručne stranu po strane. Keďže pre vami hľadaný film nie je dostupný náhľad, kvôli ochrane osobných údajov (aspoň 100 rokov od poslednej udalosti na danom filme), tak zrejme nemáte iné východisko len archív.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Ďakujem za odpovede...
Toho som sa trochu obávala, že budem musieť do archívu... ;-) Žijem v Prahe a neviem, kedy sa tam dostanem... :-(
Pekný deň.
Katarína
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

kabi napísal: 23 Jún 2022, 15:12 ...Toho som sa trochu obávala, že budem musieť do archívu... ;-) Žijem v Prahe a neviem, kedy sa tam dostanem... :-(
Dobrý deň,
nemusíte byť smutná, kedy sa dostanete na Slovensko. ;) Cirkevné matriky rk farnosti Kotešová, môžete študovať priamo v Prahe.

Tu https://www.familysearch.org/help/centers/locations vľavo hore zadajte "Prague", ušetríte jeden klik, ;) keby ste zadali "Praha". Vľavo zobrazí názov centra, adresu, email a poznámku o obmedzenom režime počas mesiacov júl a august. Kontaktujte ich a objednajte si konkrétne filmy. Oznámia Vám, kedy budú filmy pripravené na Vaše štúdium.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Veľmi pekne ďakujem!!!
Určite túto možnosť využijem!
Pekný deň.
Katarína
Napísať odpoveď