Biró/Bíro - Okoc/Opatovský Sokolec - VYRIEŠENÉ

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Pekný deň,
hľadám predkov s menom Biro/Biró (Martin, Peter) z Opatovského Sokolca/Okoč. Patrili k reformovanej cirkvi (teda min. od roku 1737, predtým neviem ?). Na familysearch som sa dostala k matrikám od roku 1737. Vie mi niekto poradiť, či prípadne existujú ešte staršie? V prípade ak áno, kde ich hľadať?
Ďakujem a prajem pekný deň.
Katrína
Naposledy upravil/-a kabi v 27 Sep 2022, 16:02, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Nie. V takom prípade treba hľadať v rímskokatolíckych matrikách, pretože príslušníci ostatných cirkví mali povinnosť sa dať zapísať v RK farnosti. Vo Vašom prípade Vám však ani to nepomôže, pretože v danom období patril Opatovský Sokoloec pod Čalovo, to má však dochované RK matriky len do r. 1750.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Dobrý deň,
ďakujem dodatočne za info... Bola so mimo a nesledovala som správy...
Katarína
Napísať odpoveď