My Heritage - registrácia zadarmo

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň

Chcem sa vás opýtať, ako to finguje na My Heritage, ak chcem registráciu zadarmo na tie dva mesiace, čo píšu a potom už ďalej nie. Keď sa zaregistrujem, po uplynutí danej doby sa mi ak nezaplatím registrácia automaticky ukončí, systém sa zablokuje? Alebo je nutné sama požiadať o odregistrovanie? Ako to funguje? Nerada by som skončila tak, že sa to nebude dať deaktivovať a príde mi platba.

Ide mi o to, len zistiť nejaké informácie. Ide mi hlavne o jednu osobu.
A tu Vás chcem poprosiť o ďalšiu vec, niekoho z Vás, kto tam je registrovaný, veľmi by som potrebovala nájsť informáciu o jednej osobe.

Ide o
Teréz Bodó (rodená Varga), narodená 1.10.1890 Vieska pri Holiciach, zomrela v roku 1975 v Hornej Potôni (rodisko a bydlisko manžela), manžel bol Gyula Bodo (1884-1971).

Neviem sa dopátrať k údajom o jej matke, ktorá sa volala Mária Varga (dcéru mala za slobodna). Chcem Vás pekne poprosiť, či by ste mi tam vedeli pozrieť na to, možno sa tam nachádza niečo o Márie Vargovej.
Ide mi o jej dátum narodenia, miesto narodenia, eventuálne mená jej rodičov.
Kedže sa nevydala, neexistuje jej sobášny záznam,. Dcéru mala za slobodna, kde neuviedla meno svojho otca, ale meno biologického otca dieťaťa (vo farskom zázname bol dodatočne urobený zápis o zmene priezviska mesiac pred sobášom jej dcéry). Neviem, kedy zomrela, ale v matrike Holice mi jej záznam o úmrtí nenašli (hľadali Máriu Vargovú od roku 1907-1930, ktorá zomrela nevydatá), mohla zomrieť v nemocnici a vtedy sa záznam na matrike neurobil. A hľadať na rodenie tak často sa vyskytujúceho mena, s rokom narodenia v takom rozmedzí, aby mala v čase narodenia dcéry 16-45 rokov je nemožné. Nie je ani isté, že pochádzala z obce, kde sa jej narodila dcéra (osobne typujem že bola odinakadiaľ a mohla tam pracovať ako slúžka). Pri sčítaní obyvateľstva v 1930 tam už nežila , ani v bydlisku svojho zaťa.

Dúfam, že mi niekto z Vás dokáže pomôcť, ide mi o túto jednu osobu. Ďakujem veľmi pekne.
ifan
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25 Aug 2015, 17:14

ak je to tato Terezia
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1436094
tak sa skor pri narodeni volala Nagy
v poslednom stlpci sa spomina Varga ale po madarsky neviem
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Je to ona. Jej matka nesprávne (typujem, že skôr úmyselne) pri krste uviedla namiesto mena svojho otca priezvisko otca toho dieťaťa (áno, taký muž sa v danej farnosti aj naozaj nachádzal), a ako je uvedené v poznámkach na konci riadku, na základe rozhodnutia na župnom súde jej dcére bolo o 19 rokov určené priezvisko Varga po jej matke, nakoľko nedošlo k sobáš matky s otcom dieťaťa. jej dcéra pri vlastnom sobáši a neskôr úmrtí už má správne uvedené rodné priezvisko Varga. Zrejme pred sobášom bolo treba dať do poriadku doklady.
Potrebujem sa dostať k tej matke - rok narodenia a odkiaľ pochádzala. A na My Heritage to vysoko pravdepodobne je uvedené. Vie mi s tým, prosím niekto pomôcť? Už si neviem rady.
maros
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Feb 2015, 16:34

Monicina napísal: 07 Sep 2022, 12:33 Potrebujem sa dostať k tej matke - rok narodenia a odkiaľ pochádzala. A na My Heritage to vysoko pravdepodobne je uvedené. Vie mi s tým, prosím niekto pomôcť? Už si neviem rady.
Ak sa môžem spýtať, na základe čoho sa domnievate, že by tam uvedené údaje mali byť?

Meno: Teréz Bodó (rodená Varga)
Pohlavie: Žena
Narodenie: 1. Okt. 1890, Vieska
Krst: 1. Okt. 1890, Holice
Sobáš: 8. Nov. 1909, Holice
Úmrtie: 22. Máj 1975, Horná Potôň
Matka: Mária Varga
Manžel: Gyula Bodó
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Všimla som si, že v My Heritage majú traja rôzni ľudia túto konkrétnu Terez Varga vo svojej " cselledi". Ale tým, že nie som zaregistrovaná, neviem si to otvoriť. Preto si myslím, že tam je možno uvedená aj jej matka s rokom narodenia a miestom narodenia.
maros
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Feb 2015, 16:34

Monicina napísal: 07 Sep 2022, 16:17 Všimla som si, že v My Heritage majú traja rôzni ľudia túto konkrétnu Terez Varga vo svojej " cselledi". Ale tým, že nie som zaregistrovaná, neviem si to otvoriť. Preto si myslím, že tam je možno uvedená aj jej matka s rokom narodenia a miestom narodenia.
Nie, jej matka tam nemá uvedený ani rok narodenia, ani miesto narodenia. Je tam iba to, čo som uviedol vyššie.
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Ďakujem za odpoveď.
Len tie údaje, čo ste mi uviedli sú tie, ktoré som našla a uverejnila na Search Family k jej menu a to sa automaticky objaví aj v My Heritage.
Mala som skôr na mysli, že na My Heritage sú traja rôzny ľudia, ktorý ju majú uvedenú vo svojom profile/rodokmeni, ale ja si to neviem otvoriť.
ifan
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25 Aug 2015, 17:14

Na myheritage je sice v troch rodokmenoch tato Terez Bodo rodena Varga
su tam jej fotografie a potomkovia ale do jej minulosti nic
vsetky sa tykaju jej manzela Gyla Bodo ale nikde nie su ziadne detaily o jej matke Maria Varga
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

No čo už, tak či tak, ďakujem Vám veľmi pekne za pozretie. :)

A viete mi niekto poradiť, ako je to s tou registráciou zadarmo na dobu 14 dní, pozrela by som aj nejaké ďalšie osoby ? A ako sa potom odregistrovať, alebo to systém urobí automaticky?
Napísať odpoveď