Zajatci II.sv. vojna - Nemecko

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
vie mi niekto poradiť kde hladať slovenských zajatcov z II. sv. vojny, ktorí boli v zajatí v Nemecku?
Mám predka, ktorý bol ako slovenský vojak zajatý počas II. sv. vojny. Vieme, že bol v zajatí v Hamburgu a chcela by som sa o tom dozvedieť viac.
Ďakujem za radu a prajem pekný deň.
Katarína
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
Ďakujem za tip.
Napísala som si tam požiadavku, tak uvidím aký bude výsledok...
Pekný deň
Katarína
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

kabi napísal: 02 Nov 2022, 15:41 ...
Napísala som si tam požiadavku, tak uvidím aký bude výsledok...
...
Myslel som, že budete prehľadávať tamojší elektronický archív...
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
to som sa snažila ale bohužiaľ bez výsledku...možno som nahľadala správne...
K
film
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24 Okt 2022, 10:29
Predkovia z oblasti: Lysá pod Makytou

koho přesně hledáte? Zadejte pouze příjmení a pak projděte výsledky, ta jména můžou být poněmčená.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,

ide o Alexandra Petrašoviča (nar. 24.9.1922 v BA) ale mohol sa písať aj Petrassovics ...
K
Napísať odpoveď