Scitacieharky indexacia bez SK klavesnice

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Zdravim vsetkych, hlavne na zaciatok znovu velka vdaka autorovi scitacieharky.sk.

Rada by som sa konecne aj ja zapojila do indexacie. Ale zijem v zahranici, a nemam slovensku klavesnicu. Mohli by ste mi prosim poradit, ako si nainstalovat co najjednoduchsie moznost zapisovat pismena s makcenom? Dlzen, vokan a dvojbodka sa na mojej klavesnici lahko napisu cez AltGr potom stlacim znacku pre dlzen alebo dvojbodku a potom ziadane pismeno.
Ak potrebujem napisat nejaku dolezity text vo worde, tak pismena vkladam cez tabulku symbolov, co zaberie kopu casu.
Ale nedari sa mi nastavit jednoducha klavesova skratka, lahko zapamatatelna a s co najmensim poctom klikov, tak, aby fungovala.
Viete mi niekto poradit, ako na to?
Naposledy upravil/-a MartinaS v 02 Nov 2022, 12:15, upravené celkom 1 krát.
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

Zdravím,

ak máte Windows tak je možné si pridať jazyk vstupu počítača SLK a následne si viete skrz klávesovú skratku "ľavý shift + ľavý alt" prepínať jazyky vstupu. Podobne to využívam pri programovaní vzhľadom na to, že pri programovaní používam vždy ENG rozloženie klávesnice.

Autor sčítaciehárky.sk
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Ak to nepojde inak, skusim to tak. Ale problem je ze mam "belgicku" klavesnicu (azerty), a za tie roky uz som si zvykla na jej rozlozenie klaves. Takze na slovenskej, resp. anglickej klavesnici robim chyby.
jan
Člen
Člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23 Mar 2014, 15:59

MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Ďakujem, funguje to!!!
presne niečo také som si predstavovala :-)
Napísať odpoveď