chýbajúce sčítacie hárky 1940

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Dobrý deň prajem,
poprosil by som o pomoc. Na webe Slovakiana mi nejde vyhľadávanie na sčítacie hárky z roku 1940. Keď si dám vyhľadať hárky v aplikácii tak mi ich nájde, na Slovakiane už nie. Ide o hárky obcí Mnešice a Stará Turá.
Druhý problém mám s hárkami obcí Hronské Kosihy a Hronské Kľačany. Tie mi nenájde ani v aplikácii. Obce k Maďarsku pričlenené neboli. Zrejme robím chybu niekde pri zadávaní do vyhľadávania.
Ďakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Hronské Kosihy sú tam, dokonca dvoje - jedny v okr. Zlaté Moravce, druhé v okrese Nová Baňa. Hronské Kľačany sa v tom čase volali iba Kľačany. Tie sú tam tiež. Vzhľadom na množstvo Kľačian, vyberte tie v okrese Levice.
K prvej časti otázky - v aplikácii Vám ich síce nájde, ale bez obrázkov, lebo ani na Slovakiane nie sú.
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Prepáčte, ale nerozumiem odpovedi.
Kľačany a Hronské Kosihy okres Levice v zozname aplikácie síce sú, ale hárky mi nenájde. Rozumiem správne, že napriek tomu, že obce patrili po Viedenskej arbitráži Slovensku na webe Slovakiana chýbajú a teda aj v aplikácií?
Na Slovakiane mi nenájde ani Mnešice a Starú Turú, ale tie v aplikácii nájde, zrejme niečo zadávam zle pri vyhľadávaní.
Zadávam podľa rady na fóre: sčítacie hárky názov obce 1940.

Ďakujem.
baron
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

Hronské Kosihy treba hľadať ako Hronské Kosihy (Nová Baňa), i keď je tam uvedený okres Zlaté Moravce; Hronské Kľačany hľadať ako Čierne Kľačany (Zlaté Moravce). Obe obce sú dnes okres Levice.
Mnešice (Nové Mesto nad Váhom), Stará Turá (Nové Mesto nad Váhom).
Pekný deň.
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Ďakujem všetkým za rady, už tomu rozumiem.
Na Slovakiane som si neodškrtol "len voľné", preto mi ich nechcelo nájsť.
Čo sa týka zatriedenia, tak po Viedenskej arbitráži pripadli okresné mesto Levice do Maďarska a teda obce severne od Levíc zmenili okres na Zlaté Moravce. To že sú obce na Slovakiane zaradené pod Novú Baňu je zrejme omyl.
Hronské Kľačany hľadať ako Čierne Kľačany (Zlaté Moravce)
Čierne Kľačany sú samostatná obec v ZM okrese aj dnes. Hronské Kľačany som nakoniec našiel ako Kľačany pod Novou Baňou.
Ešte raz Ďakujem.
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

Dobry vecer, podarilo sa Vam ziskat chybajuce harky z Mnešic? Ja sa snazim najst zaznamy o svojom predkovi a cokolvek z Noveho Mesta nad Vahom a jeho casti by mi pomohlo.
V tom, co na Slovakiane bolo v lete chybala adresa, na ktorej zomrel, tak si myslim, ze sa niekde stratil...
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Dobrý deň,
ja som robil chybu pri vyhľadávaní nakoniec som našiel sčítanie 1930 i 1940:
https://www.slovakiana.sk/vyhladavanie? ... 1441380510
https://www.slovakiana.sk/vyhladavanie? ... -1940%3AAD

Avšak medzičasom pribudlo sedem nových hárkov pre rok 1940, všetky sú však bez nastavania prístupnosti. Jediná cesta je asi len napísať na Slovakianu.
Zdá sa mi, že dnes je odozva webu výrazne rýchlejšia. Asi s tým niečo museli spraviť, lebo inokedy som čakal na načítanie stránky dlhší čas.

Nejaké podrobnejšie info o Vašom predkovi? (meno, číslo domu)?
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

Dakujem, po dovolenke sa na to pozriem.
Tu som opisal svoje zistenie este v lete: viewtopic.php?p=39404#p39404
Ide o ulicu Frana Krala, kde je moj predk zapisany u svojich svokrovcov, ale jeho rodicia (v 1940) som nenasiel ani v tej ulici, ani inde.
Navsteva archivu je relativne zlozite riesenie, lebo nezijem na Slovensku a navstevujem ho pocas zimnych dovoleniek.
Ak mate nieco ku Nove Mestu nad Vahom a okoliu, mozte to, prosim adresovat do mojej temy, nech nerobime neporiadok?
Napísať odpoveď