chýbajúce sčítacie hárky 1930 - obec Csentőfa "VYRIEŠENÉ"

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň

Hľadala som sčítacie hárky pre bývalú samostatnú obec Csentőfa (dnes súčasť Holíc) ale ukázal sa mi len jeden hárok s celkovým zoznamom čísiel domov a menami majiteľov. Podľa toho obec v roku 1930 mala 12 obývaných domov, ale neviem sa k tým hárkom pre jednotlivé domy dostať. Pozrela som aj, či obec nezaradili do iných predtým samostatných obcí dnešných Holíc, ale nie je tam. Zadala som do hľadania text: Csentőfa and 1930 and sčítací hárok.
Vedel by mi prosím na to pozrieť, či len ja som niečo prehliadla, alebo naozaj chýbajú?
Máte s tým skúsenosti, že vám niektoré malé obce chýbajú, i keď súhrnný lístok bol oskenovaný?
Naposledy upravil/-a Monicina v 09 Nov 2022, 23:28, upravené celkom 1 krát.
baron
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

Dobrý deň,
treba hľadať Cséfa (Dunajská Streda)
https://www.slovakiana.sk/vyhladavanie? ... %20Streda)
jan
Člen
Člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23 Mar 2014, 15:59

Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Ďakujem. Nikdy by ma nenapadlo to hladať ako Asentofa, pod týmto názvom sa to predtým nikdy neuvadzalo. Ako ste na prišli?
baron
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

Treba hľadať jednak ako Cséfa (Dunajská Streda) - 33 hárkov, a tiež Asentofa (Dunajská Streda) - 12 hárkov, čo na slovakiane skomolili z názvu Csentőfa.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Dnesne Holice boli v minulosti:
Beketfa
Cséfa
Csentófa
Kostolná Gala
Malá Budafa
Pósfa
Stará Gala
Veľká Budafa
Napísať odpoveď