zaznamy z matrik Viglaš

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
+Peter++
Člen
Člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Apr 2022, 23:27
Predkovia z oblasti: Gonda

Dobrý deň kto by my vedel poradit v akom regione nájdem záznamy matrik z Viglašu :?: :?: :idea: Dakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Kuk hore - tam je odkaz na taký zaujímavý článok, treba ho prečítať! Ale inak patril pod Zvolenskú Slatinu.
P.S. Tému presúvam do správneho subfóra (pôvodne v "Hľadám predka").
+Peter++
Člen
Člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Apr 2022, 23:27
Predkovia z oblasti: Gonda

duros ďakujem za radu ale ked otvorím záznamy slovensky cirkevných kníh a ťuknem na Zvolen ta Zvolenska Slatina tam nie je pod ci by to malo byt ? a ten článok mam hladat de ? ten co si mam precitat dakujem .
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

+Peter++ napísal: 04 Mar 2023, 20:53 duros ďakujem za radu ale ked otvorím záznamy slovensky cirkevných kníh a ťuknem na Zvolen ta Zvolenska Slatina tam nie je pod ci by to malo byt ?
V takom prípade treba ísť cez katalóg (to je tiež v tom článku). Potom ju nájdete tu: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
+Peter++ napísal: 04 Mar 2023, 20:53 a ten článok mam hladat de ? ten co si mam precitat dakujem .
Moja chyba, že som Vám odpisoval v ešte zle zaradenom vlákne. Odkaz na článok je v sekcii "Pátranie po predkoch" nad každou založenou témou. Inak je teda tu: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/
+Peter++
Člen
Člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Apr 2022, 23:27
Predkovia z oblasti: Gonda

Dakujem :D
+Peter++
Člen
Člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Apr 2022, 23:27
Predkovia z oblasti: Gonda

tak som otvoril zaznamy z evnielickej cirkvy lenže vo zvolenskej slatine viglaš je ale zaznamy z matrik tam su najstarsie z roku 1784 a ja by som potreboval prehladavat zazanmy rok 1710 cca do roku 1765 asi budem musiet nastivit archiv osobne :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

+Peter++ napísal: 05 Mar 2023, 20:20 tak som otvoril zaznamy z evnielickej cirkvy lenže vo zvolenskej slatine viglaš je ale zaznamy z matrik tam su najstarsie z roku 1784 a ja by som potreboval prehladavat zazanmy rok 1710 cca do roku 1765 asi budem musiet nastivit archiv osobne :)
A čo si myslíte, že nájdete v archíve? Ak to nie je na FS, v archíve nie je tiež (mormóni filmovali všetky matriky z archívov). Pokiaľ ide o evanjelikov, kým nebola zriadená evanjelická farnosť, bu´d patrili pod inú, alebo mali povinnosť zapisovať sa do katolíckej. Katolícka je ešte menej dostupná, ergo máte smolu.
Napísať odpoveď