scitacieharky sk - indexovanie "VYRIEŠENÉ"

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Monicina napísal: 09 Máj 2023, 23:38 Ok, také projekty sú fajn. Ale ak na tom trvali, že to tam chcú mať bez iných mien, tak dobre. Ale v tom prípade sa mali vytvoriť dve aplikácie, jednu zvlášť pre dané etnikum ,kde nebol záujem mať na hárkoch aj iné etniká a druhá aplikácia, kde by boli všetci.
...
Takto: indexácia je namáhavá práca. Preto keď ma oslovil človek, ktorý mal zindexované židovské obyvateľstvo, či nechceme tie indexy, skočil som po tom všetkými desiatimi a odporučil ho na tvorcu aplikácie s tým, že veď postupne sa doindexuje všetko. Spomeňme si, ako prebiehali počiatky indexácie na FS. Fakt som nečakal, že sa to stretne s nepochopením.
Gustko
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 13:30
Predkovia z oblasti: Horná Orava: Heteniak, Morong, Joniak, Mališák.

K sčítacím hárkom na Slovakiane mám pre Vás čerstvú informáciu.
Včera som bol na akcii Noc múzeí a galérií 2023 v Bratislave, na jednej akcii boli aj zástupcovia Slovakiany. Škoda, že som tam bol z diskutujúcich jediný, asi to bolo slabo prezentované.
Počas vyše 90 minútovej debaty ohľadom ich terajšej stránky „Sčítacie hárky“ som sa dozvedel, že Slovakiana už dlhšiu dobu pracuje na novom samostatnom projekte pre sčítacie hárky, ktorý má nahradiť aj nami kritizovanú jej doterajšiu jej verziu. Jej spustenie sa zdržalo z dôvodu čakania na financie, ktoré mali byť na ňu uvoľnené.
Na Slovakianu sa ohľadne sčítacích hárkov obracali nielen z Európy, ale aj z USA a ďaľších krajín sveta, lebo tiež mali problémy s vyhľadávaním svojich predkov.
Mal som možnosť vyskúšať si aj túto novú verziu, ktorá podľa ich vyjadrenia má byť spustená najneskôr do konca júna 2023. Stará verzia sa zruší a spustí (preklopí) sa nová.
matik58
Člen
Člen
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27 Okt 2020, 11:18

A ako fungovala?

Maju v plane aj indexaciu?
Gustko
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 13:30
Predkovia z oblasti: Horná Orava: Heteniak, Morong, Joniak, Mališák.

Nová verzia je oveľa rýchlejšia, ľachšie sa v nej vyhľadáva. Je vhodná aj pre počítačovo menej zdatných užívateľov.
K indexácii sme sa nedostali, vyhradený čas nám veľmi rýchlo uplynul.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Gustko napísal: 14 Máj 2023, 12:20 K sčítacím hárkom na Slovakiane mám pre Vás čerstvú informáciu.
Včera som bol na akcii Noc múzeí a galérií 2023 v Bratislave, na jednej akcii boli aj zástupcovia Slovakiany. Škoda, že som tam bol z diskutujúcich jediný, asi to bolo slabo prezentované.
Počas vyše 90 minútovej debaty ohľadom ich terajšej stránky „Sčítacie hárky“ som sa dozvedel, že Slovakiana už dlhšiu dobu pracuje na novom samostatnom projekte pre sčítacie hárky, ktorý má nahradiť aj nami kritizovanú jej doterajšiu jej verziu. Jej spustenie sa zdržalo z dôvodu čakania na financie, ktoré mali byť na ňu uvoľnené.
Na Slovakianu sa ohľadne sčítacích hárkov obracali nielen z Európy, ale aj z USA a ďaľších krajín sveta, lebo tiež mali problémy s vyhľadávaním svojich predkov.
Mal som možnosť vyskúšať si aj túto novú verziu, ktorá podľa ich vyjadrenia má byť spustená najneskôr do konca júna 2023. Stará verzia sa zruší a spustí (preklopí) sa nová.
S dovolením posuniem túto informáciu aj na facebooku.
Gustko
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 13:30
Predkovia z oblasti: Horná Orava: Heteniak, Morong, Joniak, Mališák.

OK.
Gustko
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 13:30
Predkovia z oblasti: Horná Orava: Heteniak, Morong, Joniak, Mališák.

Oznamujem našej genealogickej komunite, že Slovakiana už spustila avizovanú novú webovu stránku.
Narýchlo som ju prebehol, mne sa celkom páči, veľmi ľahko a ržchlo sa v nej vyhľadáva, úvodná stránka je pekne prehľadná.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

A zároveň stále fungujú naše indexy, čo vnímam ako obrovské pozitívum.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď