Čo je nové na FS?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Edo napísal: 28 Feb 2021, 00:50 Dobry den

Na rootstech konferencii, ktora prebieha tento rok online, som sa dozvedel kratku spravu aj o Slovensku a co Family Search planuje. V rokoch 2020/2021 by chceli zindexovat manzelstva a umrtia a zaroven komunikuju s prislusnymi uradmi o moznosti dalsieho fotenia. Momentalne vsak na Slovensku fotenie dokumentov neprebieha.
https://youtu.be/vws4KuAgWJY?t=220
Podľa našich správ sa mali fotiť štátne matriky z rokov 1895-1906, takže to padlo zrejme...asi aj vinou pandémie...
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Zdravím,


neviem, na koľko je to aktuálne a či ste sa s tým už stretli, ale zdá sa, že FS obmedzilo maximálny počet naraz stiahnutých dát. Takýto oznam mi vyhodilo pri sťahovaní sčítacích hárkov z r. 1869 z jednej obce. Stiahol som 91 hárkov, dokopy zaberajúcich 133 Mb. Ďalej ma však nepustilo.
Prílohy
limit.png
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

igrijan napísal: 24 Máj 2021, 00:38 Zdravím,


neviem, na koľko je to aktuálne a či ste sa s tým už stretli, ale zdá sa, že FS obmedzilo maximálny počet naraz stiahnutých dát. Takýto oznam mi vyhodilo pri sťahovaní sčítacích hárkov z r. 1869 z jednej obce. Stiahol som 91 hárkov, dokopy zaberajúcich 133 Mb. Ďalej ma však nepustilo.
Ono to existuje už dlhšiu dobu, len pri tom nevyskakovalo takéto pekné okno s oznámením. Je to reakcia na rôzne sťahovacie programy.
MDzub
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27 Jan 2021, 13:18
Predkovia z oblasti: Lačnov, Šariš

igrijan napísal: 24 Máj 2021, 00:38 Zdravím,


neviem, na koľko je to aktuálne a či ste sa s tým už stretli, ale zdá sa, že FS obmedzilo maximálny počet naraz stiahnutých dát. Takýto oznam mi vyhodilo pri sťahovaní sčítacích hárkov z r. 1869 z jednej obce. Stiahol som 91 hárkov, dokopy zaberajúcich 133 Mb. Ďalej ma však nepustilo.
Mne povolovalo stiahnut 15-20 skanov, a potom som musel robit prestavku na 10-15 min.

Horsie je, ked skany vobec sa neda stahnut - je to tak, povedzme, s niektorymi polskymi ci ukrajinskymi matrikami.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Ahojte,
aj na Vašich matrikách sa ukazuje, že matriky sú dostupné len vo family history centrách?
Napr. námatkovo Marianka, Stupava... neviem, či to postihlo celé Slovensko.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

jurajpolak napísal: 24 Okt 2021, 20:33 Ahojte,
aj na Vašich matrikách sa ukazuje, že matriky sú dostupné len vo family history centrách?
Napr. námatkovo Marianka, Stupava... neviem, či to postihlo celé Slovensko.
Asi mali nejaký technický problém, mne sa dnes dá dostať k matrikám cez Katalóg. Námatkovo som otvoril Drienov aj Stupavu, tak hádam Vám to už pôjde normálne.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Len sa chcem opýtať, či aj iní užívatelia majú problém s výpadkom FamilySearch posledné dva dni. Viem, že včera mali plánované práce na webe... no v minulosti išlo FS po pár hodinách, niekedy aj v čase plánovanej odstávky. Teraz nejde už druhým dňom. Nižšie pripájam screen. Dik.
FS.png
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Včera som úplnou náhodou zistil, že filmy, pred pár dňami nedostupné (zo známych dôvodov) sú odrazu dostupné. Stalo sa tak pri farnosti Dechtice. Dnes som vyskúšal Malú Hradnú, film č. 5223300, ktorý z toho istého dôvodu bol stále nedostupný (sú na ňom záznamy z Malej Mane úmrtia do 1942, sobáše do 1951) a ajhľa - film je dostupný!
Potom som však vyskúšal nedostupný film 4406902 a ten je stále nedostupný. Ergo - mormóni sprístupnili niektoré doteraz nedostupné filmy, iné nie. Aký kľúč bol použitý, netuším. Iba odporúčam, ak také filmy chcete pozrieť, vyskúšajte, či náhodou nie sú dostupné.
EDIT: takže skutočný výsledok je taký, že stránka katalógu filmu sa tvári, že film je dostupný, no po rozkliknutí nenačíta snímky 🙁
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Ja čo som zisťoval sú dostupné pre moje pátranie Sklené, Topoľčany, Horni Kamenec.... rýchlo sťahovať aby to náhodou nezrušili :lol: a keď som dal teraz refresh už to není a na mobile píše, že to je dostupné a potom totok
Prílohy
Screenshot_20220520-142833.png
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Kolega upozornil na jednu konkrétnu obec viewtopic.php?f=13&t=12790

Ale zdá sa, že to tentokrát bol naozaj veľký update, od 1. júla je online viac než 21 miliónov záznamov zo slovenských matrík, predošlé číslo si nepamätám ale bolo okolo 12-13 miliónov.

https://www.familysearch.org/search/col ... %3A1927146

Laco
Napísať odpoveď