FS: matrika Tekovské Nemce - chýbajúce roky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
janas
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21 Aug 2013, 15:17
Predkovia z oblasti: Púchov, Belá, Lysica, Valaská Dubová, Veľké Rovné, Dlhé Pole, Zákopčie, Podvysoká, Morávka, Veľké Karlovice, Dolné Držkovce, Nové Zámky

Teraz hľadám v matrike Tekovské Nemce, na jednom z mikrofilmov sú na krycom hárku z archívu Nitra uvedené aj roky narodených 1843-1845 avšak, keď sa ich snažím nájsť, nedarí sa mi. Našla som len roky 1855-1856 a 1885-1896.
Uvedené je to na str.5: https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,950231501
Podobne je to s matrikou úmrtí tie roky 1843-1856, našla som len marec-december 1856.
Prehľadala som to stránku za stránkou a buď niekde robím chybu, alebo to tam nie je. Je možné, že sú tieto roky zaradené niekde inde? Ďakujem za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Uz z poctu snimkov (43) je zrejme, ze v tejto sekcii nie je vsetko. Z predoslych snimkov vyplyva, ze to pokracuje z ineho filmu - konkretne z filmu c. 2391348. No na tomto filme je prvych 5 sekcii zidovska matrika Tekovskych Luzian, ktora je az do r. 1939: https://familysearch.org/search/catalog ... %3A2391348.
Krsty a umrtia Tekovskych Nemiec z rokov 1843-1855 su ako posledne na tomto filme: https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library . Z dobre znamych dovodov je teda tento film znepristupneny.
janas
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21 Aug 2013, 15:17
Predkovia z oblasti: Púchov, Belá, Lysica, Valaská Dubová, Veľké Rovné, Dlhé Pole, Zákopčie, Podvysoká, Morávka, Veľké Karlovice, Dolné Držkovce, Nové Zámky

Ďakujem, zmiatlo ma to, že staršie zápisy chýbajú a novšie tam sú. No, takže poučenie - v prípade nejasností najskôr skontrolovať film. Ale zase aspoň teda relatívne dobrá správa, že zápisy existujú, len si treba odbehnúť do Nitry. Ďakujem veľmi pekne.
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Mňa by zaujímalo, či z mormoni nenaskenovali matrikyTekovských Nemiec za roky 1857-1884?

Druhopisy by mali existovať tu.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

mitoxy napísal: 22 Jan 2021, 22:12 Mňa by zaujímalo, či z mormoni nenaskenovali matrikyTekovských Nemiec za roky 1857-1884?

Druhopisy by mali existovať tu.
Vyššie je link na katalóg. Ak to nie je tam, tak to nie je (aj keď bývajú občas niektoré matriky zle zaradené, no tento prípad to nie je).
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

duros napísal: 23 Jan 2021, 10:01 Vyššie je link na katalóg. Ak to nie je tam, tak to nie je (aj keď bývajú občas niektoré matriky zle zaradené, no tento prípad to nie je).
Dakujem pekne za odpoved, prave to som aj myslel, ci nahodou nemozu byt niekde inde na FS, ale aspon, ze fyzicky existuju :)
Napísať odpoveď