Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

littlekubo napísal: 28 Sep 2021, 19:53 Dobry vecer.
Existuje trik ako co najrychlejsie prezerat harky?
Mam vyhladavanie, mam mesto, no kliknut na nahlad, otvorit ho, prezriet priezviska a vratit sa na zoznam je pri vyse tisic harkoch na velmi dlhu dobu.
Uvazoval som aj nad stiahnutim vsetkych obrazkov, ale to mi da len lepsi nahlad, ktory je prilis maly na citanie.
1. Otvorím si internet explorer (jediný prehliadač, ktorý mi po čase nevyhodí chybu na Slovakiane)
2. Nájdem si sčítacie hárky obce, ktoré ma zaujímajú a dám si zobraziť 72 hárkov na stránku.
3. Stredným kolečkom myši si otvorím prvých 36 hárkov (každý sa takto otvorí na novej karte)
4. Myšou zájdem na osobu č. 2 v hárku (preto, aby po zväčšení obrazku som videl priezvisko hlavy domácnosti)
5. Scrolujem, nech sa mi hárok zväčší.
6. Ak ma hárok nezaujíma, skratkou ctrl+W zatvorím aktuálnu kartu s hárkom a automaticky sa mi otvorí nasledujúca karta, kde je ďalší hárok.
7. Myšou sa posumiem o 1 mm.
8. Opakujem body 5. až 7. kým nenájdem hárok, čo ma zaujíma.
9. Po prezretí všetkým 36 hárkov si otvorím nasledujúcich 36 hárkov a pokračujem krokom č. 4.

Takto viem pozrieť cca 36 otvorených kariet s hárkami za dve minúty. Najdlhšie je na to to otváranie hárkov. A nevýhoda pre mňa, že sledujem iba hlavu domácnosti. Ak by som mal pozrieť každú osobu v hárku, tak to trvá oveľa dlhšie.
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

dakujem. chrome mi chyby navyhadzoval, ale zahltim ho, ako pisete. RAMky mam dost.
naozaj to znie rychlo, aj ked kvoli mestu musim prezerat cele harky, lebo ludia zili v bytovych domoch a obcas musim prekliknut na druhu stranu.
to som ale obcas musel aj v pripade podhorskej dediny, kde ludi zilo 10 v jednom dome.

vyskusam a snad sa dopatram co najrychlejsie.
Napísať odpoveď