Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Už niekolko dní sa neviem dostať k sčítacím hárkom na Slovakiane. Našli sa tu aj šikovní, ktorí poradili Nitru. Ako na to? Potrebujem Veselé /Oravské / okr. Námestovo.


Ďakujem.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Treba napísať do vyhľadávania Veselé (Námestovo) , zaškrtnút "len zdigitalizované", kolonku "len volne" nechat prazdnu a už by to malo fungovat.

https://www.slovakiana.sk/vyhladavanie? ... )&type=All
Petra1909
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 19 Jún 2018, 18:14
Predkovia z oblasti: Mlynárske rody Lacko, Fejfár - Prievidza a okolie

Mně to funguje, když naopak "odškrtnu" len zdigitalizované ....
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Ta opacna logika pre volne/digitalizovane je asi trocha zmatocna, ale
1. harky su zdigitalizovane, cize sa zobrazuju v oboch pripadoch, ci je zaskrtnute Len zdigitalizovane alebo nie je.
2. harky nie su volne. Ale odskrtnutie zdigitalizovania urobi klikatko Len volne neaktivnym, cize prestane platit podmienka na to, ci len volne, cize je to rovnake ako odskrtnutie Len volne.

Do vyhladavania je okrem nazvu obce (a pripadne aj ulice) vhodne napisat aj "sčítací hárok", lebo pri niektorych nazvoch vam to hodi zbytocne privela vysledkov.

PH.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Ďakujem Vám všetkým. Som zo starej školy a počítačový samouk. Viem kde treba niečo napísať, kde kliknuť. Tak mi fungovala aj Slovakiana. Asi 2 týždne dozadu, po napísaní Veselé buď nič nanašlo, alebo všeličo veselé, ale nie Veselé. Vďaka Vám som zas múdrejšia.
nakai
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19 Aug 2019, 07:19
Predkovia z oblasti: Moravia
Kontaktovať používateľa:

Anina napísal: 09 Aug 2019, 18:51 Ďakujem Vám všetkým. Som zo starej školy a počítačový samouk. Viem kde treba niečo napísať, kde kliknuť. Tak mi fungovala aj Slovakiana. Asi 2 týždne dozadu, po napísaní Veselé buď nič nanašlo, alebo všeličo veselé, ale nie Veselé. Vďaka Vám som zas múdrejšia.
Anina, ako samouk, mám problémy s týmito databázami, ale niekedy mi deti pomáhajú a potom je to trochu jednoduchšie. Samozrejme sa môžete z fóra tiež spoľahnúť na ľudí, ktorí sú veľmi nápomocní. :)
Som veľký fanúšik genealógie. Snažím sa preskúmať minulosť svojich predkov a zistiť, odkiaľ pochádzam.
Bobo2
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 08:10
Predkovia z oblasti: Ilenin, Lukacsik, Margecanszky, Sikora, Košice-Kavečany

Pokúšam sa po komunikácii s bádateľňou SNA (veľmi promptné reakcie) zabezpečiť doplnenie sčítacích hárkov obce Kavečany zo sčítania 1930 na slovakiana.sk (zverejnených približne 2/3 sčítacích hárkov z tohto sčítania, chýba celá časť obce) požiadavkou v Národnom osvetovom centre. Má niekto podobnú skúsenosť?
Uź viackrát som s nimi komunikoval v súvislosti s nefungujúcim zobrazením zverejnených hárkov (promptné reakcie a opravy funkčnosti).
Ďakujem.
Bobo2
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 08:10
Predkovia z oblasti: Ilenin, Lukacsik, Margecanszky, Sikora, Košice-Kavečany

zaregistroval niekto info o plánovaní odstávky slovakiana.sk?

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Bobo2 napísal: 23 Nov 2019, 19:27 zaregistroval niekto info o plánovaní odstávky slovakiana.sk?

Ďakujem
Nie veru. Je to niekde zverejnené? Ako dlho to má trvať?
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

duros napísal: 23 Nov 2019, 19:55 Je to niekde zverejnené? Ako dlho to má trvať?
„Milí priatelia, z dôvodu údržby systému bude portál Slovakiana nedostupný pre verejnosť od štvrtka 21.11.2019. O opätovnom spustení Vás budeme informovať prostredníctvom našej facebookovej stránky. Ďakujeme za pochopenie.“
Zdroj: Facebook.
Napísať odpoveď