Beregovo, zakarpatsky archiv

Praktické skúsenosti z archívov.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Dobry den, je tu niekto kto ma skusenosti so zakarpatskym archivom v Beregove? Cca pred mesiacom som tam napisala e-mail (v anglictine) - ziadost o kopiu rodneho listu mojho dedka, narodeneho 19. jula (alebo augusta) 1919, a nedostala som vobec ziadnu odpoved. Da sa s tymto archivom nejako komunikovat aj ako sukromna osoba? Treba im poslat postou list prelozeny do ukrajinciny? Viete poradit? Dakujem, Martina
Vlado
Veterán
Veterán
Príspevky: 521
Dátum registrácie: 02 Nov 2017, 21:00
Predkovia z oblasti: Tirpák, -Vojčice, Sečovská Polianka, Vranov n.T., Sečovce, Udavské

MartinaS napísal: 13 Sep 2019, 12:03 Dobry den, je tu niekto kto ma skusenosti so zakarpatskym archivom v Beregove? Cca pred mesiacom som tam napisala e-mail (v anglictine) - ziadost o kopiu rodneho listu mojho dedka, narodeneho 19. jula (alebo augusta) 1919, a nedostala som vobec ziadnu odpoved. Da sa s tymto archivom nejako komunikovat aj ako sukromna osoba? Treba im poslat postou list prelozeny do ukrajinciny? Viete poradit? Dakujem, Martina
Dobrý deň,
neviem či Vám poradím, ale na českom genealogickom fóre je načatá téma "Matriky na Ukrajine a SSSR"
V jednom príspevku píšu napr.: citujem:
Pro ty, kdo hledají na Podkarpatské Rusi potomky svých předků: narazila jsem na seznam obyvatel, kteří byli vězněni nebo posláni do vyhnanství v letech 1920 až 1950. Seznam v PDF je v ukrajinštině, ale to, co vás zajímá, se dá zkopírovat do překladače googlu. Zde je odkaz: http://www.reabit.org.ua/files/store/Za ... 88.pdf.pdf

Možno sa skúsiť obrátiť aj na bratov Čechov...

Vlado.
S pozdravom ostáva Vlado
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vlado napísal: 13 Sep 2019, 13:14
MartinaS napísal: 13 Sep 2019, 12:03 Dobry den, je tu niekto kto ma skusenosti so zakarpatskym archivom v Beregove? Cca pred mesiacom som tam napisala e-mail (v anglictine) - ziadost o kopiu rodneho listu mojho dedka, narodeneho 19. jula (alebo augusta) 1919, a nedostala som vobec ziadnu odpoved. Da sa s tymto archivom nejako komunikovat aj ako sukromna osoba? Treba im poslat postou list prelozeny do ukrajinciny? Viete poradit? Dakujem, Martina
Dobrý deň,
neviem či Vám poradím, ale na českom genealogickom fóre je načatá téma "Matriky na Ukrajine a SSSR"
V jednom príspevku píšu napr.: citujem:
Pro ty, kdo hledají na Podkarpatské Rusi potomky svých předků: narazila jsem na seznam obyvatel, kteří byli vězněni nebo posláni do vyhnanství v letech 1920 až 1950. Seznam v PDF je v ukrajinštině, ale to, co vás zajímá, se dá zkopírovat do překladače googlu. Zde je odkaz: http://www.reabit.org.ua/files/store/Za ... 88.pdf.pdf

Možno sa skúsiť obrátiť aj na bratov Čechov...

Vlado.
Ak správne chápem otázku a jej kontext, vôbec nejde o väznených, či vyhnancov, ale o normálne získanie rodného listu, takže tamto je irelevantné.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

MartinaS napísal: 13 Sep 2019, 12:03 ...je tu niekto kto ma skusenosti so zakarpatskym archivom v Beregove?...
Osobnú skúsenosť nemám. Správny názov inštitúcie - Štátny archív Zakarpatskej oblasti, Berehovo.
MartinaS napísal: 13 Sep 2019, 12:03 ...Cca pred mesiacom som tam napisala e-mail (v anglictine) - ziadost o kopiu rodneho listu mojho dedka, narodeneho 19. jula (alebo augusta) 1919, a nedostala som vobec ziadnu odpoved...
Na ich webovej stránke som nenašla žiadnu lehotu na vybavenie žiadosti. Ak ste splnili náležitosti, ktoré uvádzajú vo vzore žiadosti na vydanie rodného listu, tak Vám viem len povedať, čakajte, ste v poradí. :D
MartinaS napísal: 13 Sep 2019, 12:03 ...Da sa s tymto archivom nejako komunikovat aj ako sukromna osoba?...
Áno, aj fyzické osoby, majú to v texte.

Pre istotu Vám prikladám vzor žiadosti na vydanie rodného listu v ukrajinskom jazyku:
Obrázok
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Milestone,
dakujem vam za odpoved, a hlavne za to tlacivo.
Ich stranka je dost neprehladna, a iba v ukrajincine, tak sa mi v tom tazko hladaju informacie.
To tlacivo vyplnim, a poslem im to normalnou postou, snad sa dockam odpovede.
Ja som cakala, ze na ten moj e-mail dostanem odpoved v zmysle: tieto matriky nemame alebo ano mame ich, prijali sme vasu ziadost, vybavime ju treba zaplatit tolko a tolko na ucet… atd. (tak ako to bolo v archivoch na Slovensku). Ale neodpovedali mi nic, tak som si nebola ista, ci je mailova adres spravna, ci je problem anglictina alebo nieco ine. Vcera v noci sa mi podarilo najst na internete katalog matrik archivu v Beregove, a podla toho maju matriky Vyloku az do roku 1947, tak ich budem znovu kontaktovat, tentokrat aj s vyplnenym tlacivom v ukrajincine. A uvidim...Martina
Napísať odpoveď