Sčítacie hárky 1940 - pečiatka

Praktické skúsenosti z archívov.
Onuphrios
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Jan 2021, 10:09

Dobry den, dal som si urobit z Narodneho archivu fotokopie nejakych scitacich harkov z cenzov 1930 a 1940 a u jednej osoby v 1940 bola v poznanmke takato peciatka (obrazok v prilohe). Je to dost zle citatelne, ale tak mi prisli tie fotokopie. Nevedel by niekto, co by to mohlo znamenat?
Prílohy
1940-12-14 (cenzus).jpg
1940-12-14 (cenzus).jpg (63.79 KiB) 1697 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Možno by to chcelo vidieť celý záznam kvôli kontextu. Jediné, čo som tam prečítal, je "podľa skutočného stavu".
Onuphrios
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Jan 2021, 10:09

Dobry den, no neviem ci by to pomohlo, mozem poslat v sprave cele subory, ak mate zaujem.
Nejake zaujimavosti, s ktorymi by to mohlo suvisiet su:

- udajne si tato rodina dala zmenit priezvisko zo Santa na Stefan, ale ja som otca nasiel v krstnej matrike normalne zapisaneho v roku 1897 ako Stefan. Avsak v jeho pripade je z nejakeho dovodu v matrike pri niektorych udalostiach zapisane Santa v zatvorke hned za Stefan. Santa bolo priezvisko jeho starej mamy. Avsak peciatka je uvedena pri jeho manzelke, tak neviem, ci to s tym suvisi
- manzelka sa narodila v roku 1898 a jej otec pravdepodobne prisiel niekde z uzemia dnesnej Ukrajiny (pri krste v 1898 je pri nom uvedene Galicia). Pracoval v USA a v roku 1901 ho tam bola manzelka aj s detmi navstivit
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Onuphrios napísal: 23 Mar 2021, 08:51 sprave cele subory, ak mate zaujem.
No mi až tak záujem nemáme, ale ak chcete prečítať a vysvetliť nejakú pečiatku, tak by som považoval za normálne, že dáte minimálne taký výrez, aby tam bola tá pečiatka celá.

Ešte k tomu menu Santa - ak to bolo v uhorskej matrike, tak to meno mená asi nič spoločné so Santom Klausom, ale môže to byť z maďarského "sánta" (čítať ako šánta) čo znamená krívajúci, zle chodiaci. Ale to len tak na okraj.

Laco
tomasek
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 28 Jan 2021, 10:40
Predkovia z oblasti: Lysá pod Makytou

za číslem 12 může být slovo opraveno či upraveno
Napísať odpoveď