Sciatcie harky z 1921 roku, Podkarpatska Rus

Praktické skúsenosti z archívov.
MDzub
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27 Jan 2021, 13:18
Predkovia z oblasti: Lačnov, Šariš

Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Velmi som sa potesila, predtym som nezaregistrovala, ze je to dostupne na internete. Tak som hned zacala listovat.

Problem je, ze moj dedko sa narodil v Tiszaujlaku, okres Nagyszölös (mam vypis z matriky) v roku 1919. V roku 1928 tam zomrel jeho otec. Dedko nikdy nespominal, ze by medzitym byvali niekde inde, v roku 1925 tu zacal chodit do skoly. Ale v tych scitacich harkoch som jeho rodinu (otec a pat deti, matka uz bola pravdepodobne v r.1921 mrtva) nenasla. Jedine jeho stryka s manzelkou (na 595. harku z 608).
Tusite niekto, kde by mohol byt problem? Su niektore harky stratene, alebo predsa len byvali v tom case niekde inde? Bolo toto scitanie povinne pre vsetkych obyvatelov?
Dakujem, Martina
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Pozdravujem, sú sčítacie hárky z roku 1921 online aj pre iné oblasti?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3236
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Rhostacny napísal: 21 Apr 2021, 08:29 Pozdravujem, sú sčítacie hárky z roku 1921 online aj pre iné oblasti?
Žiaľ, sčítanie z r. 1921 z územia dnešného Slovenska sa prakticky vôbec nezachovalo.
viewtopic.php?p=9297#p9297
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď