Archív Bytča(zoznam fondov)

Praktické skúsenosti z archívov.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Dobrý deň,
Už som v koncoch aj s nervami....neviem nájsť ucelený zoznam archívnych fondov v tomto archive, máte nejaký....k odkazu na clanku geni tam nie sú spomenuté matriky, keď dám familysearch oblastny archív v bytči(repository)tam je 500 stránok a to ani fyzicky nejde preklikat....nechcem hľadať matriku po jednom, ale zoznam na jednej strane ake majú k dispozícii.
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Čo konkrétne hľadáte?
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

No zoznam cirkevných matrik, ktoré archív má...neviem to nikde nájsť
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

No nie je online. Jedine stránka http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Ak by niekto chcel....našiel som to
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=721804
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tommy napísal: 09 Nov 2021, 00:17 Ak by niekto chcel....našiel som to
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=721804
Neaktuálne. Na tom linku je prepísaná Sármányová, ktorá vyšla o 11 rokov neskôr a už bola 2x doplňovaná. To nepočítam ďalšie prísrastky.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Mal by niekto k dispozícii zoznam archívnych dokumentov z fondu Slúžnovský úrad Námestovo cca 1875-1920? Zaujímalo by ma, aké materiály majú k dispozícii. Je vôbec takýto zoznam/súpis dostupný verejnosti?
fefefe
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Mal by niekto k dispozícii zoznam archívnych dokumentov z fondu Slúžnovský úrad Námestovo cca 1875-1920? Zaujímalo by ma, aké materiály majú k dispozícii. Je vôbec takýto zoznam/súpis dostupný verejnosti?
K akej oravskej obci potrebujete materiály?
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Dokumenty z toho fondu by zaujímali aj mňa. Obce Veselé, Jasenica, Mutné, Zakamenné.

ˇPrajem pekný večer . Anina
fefefe
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Dobrý, odporúčam začať študovať v Služnovskom úrade v Námestove: Sirotské výkazy za jednotlivé oravské obce. Je tam aj Mútne, Veselé, Jasenica, Zakamenné. Sú z rokov 1852-1860. Tieto výkazy obsahujú napr. súpis majetku, ktorý ostal po zomrelom otcovi, matke, dátumy narodenia, testamenty. Ale musíte mať šťastie, že sa tam nachádzajú Vaši predkovia.
Ďalej sú tam pozostalostné záležitosti, je to niekoľko krabíc z rokov 1854-60. V jednej krabici sú ľudia z viacerých oravských dedín.
A potom hľadať v administratívnych písomnostiach zmienky o Vašich obciach.
Napísať odpoveď