Archiv Bytca - nechysta sa niekto?

Praktické skúsenosti z archívov.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Nemate nahodou cestu do SA Bytca? Potreboval by som len jeden snimok konkretneho umrtneho zaznamu v statnej matrike Zilina, 1898. Viem, ze mozem ziadat extrakt, ale radsej mam sken/foto... Poplatky s tym spojene samozrejme hradim.
mbicko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14 Mar 2023, 08:45
Predkovia z oblasti: Kríže, Barbovo, Spiš

Ahoj. Som z okolia BY. Rád ti tam zájdem, ak napíšeš čo treba.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Uz je to vyriesene, ale vdaka :-)
Nubian
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 04 Jan 2023, 09:45
Predkovia z oblasti: SK/CZ/HU, Novomeský-Senica, Čermák-Holíč, Hajna-ČR, Molnár/Novota-Slažany, Klinovský-Orava atd.

mbicko napísal: 02 Máj 2023, 19:39 Ahoj. Som z okolia BY. Rád ti tam zájdem, ak napíšeš čo treba.
Ak by si sa chystal, tak by som poprosil skeny supisov oravskej slachty / stolice :) Nieco som nasiel aj na internete (http://slachta.kosztolanyi.com), ale nezda sa mi to byt uplne komplet. Dakujem vopred.
erik123
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14 Okt 2021, 07:31
Predkovia z oblasti: Gemer-Malohont

Ahoj nechystá sa niekto z Vás bádať do Bytče? Mám to trocha od ruky ale možno sa tam dostanem. Potreboval by som prelistovať spisy Trenčianskej župy týkajúce sa pasovej agendy. Vďaka.
Napísať odpoveď