Poplatky za matriky

Praktické skúsenosti z archívov.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

V clanku Kde hľadať slovenské matriky som povodne napisal, ze za vypis z matriky (v statnom archive) je poplatok 5 EUR. Mylne som sa domnieval, ze sa tak deje po zmene sadzobnika spravnych poplatkov od jesene minuleho roka, kde je za takyto ukon 5 EUR. Uvedene sa vsak tyka len matricnych uradov a vypisov z tzv. "zivych" matrik.
V archivoch sa nadalej plati poplatok 1,5 EUR vo forme kolkovej znamky za nahliadnutie do jedneho zvazku matriky.
V tomto zmysle som aj opravil znenie clanku.
Za dezinformaciu sa opsravedlnujem.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Errare humanum est. :-)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

patricius95 napísal:Errare humanum est. :-)
Sranda, ze po tych rokoch citania latinskych textov su pasaze, ktorym rozumiem aj bez slovnika... :lol:
(Ale to sme uz uplne mimo temu)
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

Neviete v ktoré dni majú v BA archívu otvorenú bádateľnu? Nejak už neviem hľadať na internete...potrebujem vedieť, či majú v piatok a v pondelok otvorené (alebo aj cez víkend???) Diky
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

constance4 napísal:Neviete v ktoré dni majú v BA archívu otvorenú bádateľnu? Nejak už neviem hľadať na internete...potrebujem vedieť, či majú v piatok a v pondelok otvorené (alebo aj cez víkend???) Diky
cez vikend? statna sprava? :shock: ani nahodou ;)
vo vseobecnosti maju statne archivy otvorene badatelne od pondelka do stvrtka (piatky nie) od 8 hod do 15tej, prip 15,30hod... vynimkou je Archiv mesta Bratislavy, ktory je tiez pre badatelov otvoreny pondelok az stvrtok, ale len od 8 hod do 12 hod. :roll:
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

to je mi pekná výnimka :? no nič to - tak to som zvedavá, ako mi vyjdú v ústreti že síce 2 mesiace dopredu, ale len len pondelok :roll:
Napísať odpoveď