Hľadanie matriky Sokoloviec v archíve

Praktické skúsenosti z archívov.
Gabriela
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14 Máj 2014, 15:39
Predkovia z oblasti: Piešťany, Ratnovce, Pastuchov, Banka, Bašovce

Robím rodokmeň mena Krajčírik (Ratnovce, okr. Piešťany). Zatiaľ som si podopĺňala všetky informácie od pamätníkov a z FamilySearch. Keďže na FS nie je všetko, mala by som už ísť do archívu, aby som získala ďalšie informácie. Chcela by som vedieť či treba ísť rovno do ŠA v BA alebo tieto informácie majú aj pobočky štátnych archívov - v mojom prípade Trnava. Ako som si prečítala, musí sa tam objednávať telefonicky v prvý pracovný deň mesiaca na mesiac dopredu, tak by som chcela vedieť kde presne sa objednať. A potom v tom bádateľskom liste treba uviesť presne o čo mám záujem? a ako viem, čo tam uviesť, ako to majú v archíve označené? - uvediem len matrika obce Sokolovce (pod ňu patrí aj obec Ratnovce) a +-rok? Možno sa pýtam ako blb, ale informácii je veľa, ale nikde to nie je polopate uvedené. Ďakujem.
Naposledy upravil/-a duros v 21 Máj 2014, 10:48, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Upresnenie názvu témy, pôvodne "Hľadanie v archíve" je príliš všeobecné
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Zavolate do archivu do Trnavy, povedzte im co chcete, badatelsky list vyplnite na mieste. Nebojte sa, poradia Vam. Momentalne tam nie je naval, chodim tam dost casto.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

V Trnave mozu byt tak maximalne druhopisy. Chodte za originalmi do Bratislavy. Som presvedceny, ze to, co platilo pred par rokmi (objednavanie sa v prvy pracovny den v mesiaci na buduci mesiac) uz neplati, odkedy su matriky na FS.
Az tolko vela Vam toho na FS nechyba. Navyse v pripade matrik Sokoloviec su na FS uvedene aj inventarne cisla (okrem cisla filmu). Ale s tym si nerobte problemy - zamestnancovi archivu v badatelni poviete, aku matriku chcete (farnost, vierovyznanie a priblizne roky, krstenych, sobasenych, alebo zomrelych) a aoni Vam povedia.
Vam chybaju konkretne tieto veci:
Inv. č. 2113 (pokrač.) Krsty 1861-1881 -- Manželstvá 1856-1884 -- Úmrtia 1856-1882 Granite Mountain Record Vault International Film 2420850 Item 1
Inv. č. 2114 Krsty 1881-1900 -- Manželstvá 1885-1927 -- Úmrtia 1882-1894 Granite Mountain Record Vault International Film 2420850 Item 2

Ostatne je na FS dostupne.
Gabriela
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14 Máj 2014, 15:39
Predkovia z oblasti: Piešťany, Ratnovce, Pastuchov, Banka, Bašovce

Ďakujem za odpoveď. Je to asi takto: našla som svojho pradeda - Štefana Krajčírika z Ratnoviec - nar. 1860, záznam o krste je - rodičia Štefan K. a Helena Benáková. Keď som prešla index narodených na FS tak záznamov s menom Krajčírik je tam 23 - z toho jeden môj pradedo a 17-tich som podľa už záznamov krstu mohla priradiť k iným manželstvám, ale k rodičom ŠK a H. Benáková nebol žiaden ďalší záznam, takže predpokladám, že môj pradedo bol prvorodený syn (podľa mena) a možno ďalší súrodenci prišli po roku 1860 a to už chýbajú záznamy na FS. Toto by som snáď v archíve mohla nájsť, že? Potom som začala riešiť môjho prapradeda tiež Štefana, ktorého som možno našla v indexe narodených s rokom1838 (to by mohlo sedieť), ale nemôžem ho priradiť pokiaľ nenájdem záznam o sobáši s Helenou Benákovou. Tá nebola z Ratnoviec, lebo som nenašla žiaden záznam s menom Benák. Teraz skúšm prehľadávať FS s menom Benák, či na niečo nenarazím lebo inak sa asi ďalej nedostanem - bohužiaľ záznamy zo sčítania 1869 sú nezachované. Dúfam, že sa dostanem ďalej.
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Napíšte mi, pomôžem Vám.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Zistujem, ze vela veci priradujete podla indexov. To nie je dobre. Treba porejst matricne zaznamy. Ono ani vsetky matriky nie su oindexovane a ak aj indexy su, casto su aj nepresne urobene. Takze na to by som sa nespoliehal.
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

duros napísal:Vam chybaju konkretne tieto veci:
Inv. č. 2113 (pokrač.) Krsty 1861-1881 -- Manželstvá 1856-1884 -- Úmrtia 1856-1882 Granite Mountain Record Vault International Film 2420850 Item 1
Inv. č. 2114 Krsty 1881-1900 -- Manželstvá 1885-1927 -- Úmrtia 1882-1894 Granite Mountain Record Vault International Film 2420850 Item 2

Ostatne je na FS dostupne.
Tento film je dostupný cez FamilySearchViewer, digital folder nr 004628666.
Alebo priamo cez takýto link https://das.familysearch.org/das/v2/dgs ... XXXX/$dist kde XXXXX je číslo políčka na filme (musí byť vždy s vedúcimi nulami, presne 5 číslic) - treba ručne vždy zmeniť číslo v url.

Laco
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Sokolovce mam cele, kontaktoval som Gabrielu....
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Asi nás je viac, čo máme tento film celý a čo sa v ňom prehrabávame. :o
Napísať odpoveď