Prosím o pomoc v archíve

Praktické skúsenosti z archívov.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Potreboval by som aby mi niekto nafotil časť matriky uloženej v ŠA Bytča .... na cene by sme sa dohodli, má niekto záujem? 8-)
časovo tam zatiaľ nemá šancu zájsť.
vestsikm
Člen
Člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 31 Okt 2012, 21:41

Nechci Vám kazit radost.
Sám jsem to v Bytči zkoušel, ale nepochodil jsem.
Půjčují jen nafocené filmy, a to jsou přesně ty co byly nafoceny pro mormony (Family Search - a tedy jsou dostupné na internetu).
Když jsem argumentoval, že mnoha stránkám chybí na filmech celé části u hřbetů (ohyb listů) a samozřejmě
zpravidla to co bylo nejdůležitější, a že bych tedy potřeboval vidět originál, nešlo to.
Možná jsem neměl štěstí, a někdo jiný bude úspěšný.

Miloš
michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

Dobrý deň,

ak by mal niekto cestu, potreboval by som pozrieť niečo v ŠA v Bytči

Ďakujem
cupakabra
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:31

Nemá náhodou niekto cestu do ŠA v Levoči? Potreboval by som vyhľadať jeden záznam.
lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

Dobrý deň, nemá náhodou niekto cestu do ŠA Trebišov.
Potrebovala by som jeden záznam, náklady uhradím prevodom na účet.

Ďakujem
cory
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20 Jan 2016, 12:22

Prosim vas, existuje niekde ba webe konsolidovany zoznam archivnych fondov a zbierok, ktore su dostupne pre verejnost v tom ktorom Statnom oblastnom archive, Slovenskom narodnom archive atd?

Niekedy davno som sa preklikal k zoznamu, ktory ponukal SOBA Presov, teraz to uz neviem najst.
Naozaj by to bol cenny zoznam.

Dik
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
to, čoho sa dožadujete, sa nazýva archívne vademecum. Slovenské archívne vademecum sa často presúva z rôznych stránok na iné a máva rôznu podobu, pričom tá súčasná sa nachádza tu:
http://vademecum.vsnet.sk/vademecum/Nav ... %282%29%29
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Dobry den,

pripojim svoju ziadost sem. Nema niekto nahodou cestu do SA v Ziline? Potreboval by som tam ziskat kopiu jedneho dokumentu (tak hodina prace maximalne).
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Nie je tu niekto z okolia Sale?

Jeden znamy by chcel nafotit B/M/D zaznamy zo statnych matrik z Galanty a Dunajskej Stredy (1895-1906 by mali byt ulozene v SA Sala), za financnu odmenu samozrejme. Detaily v sukromnej sprave, ak mate zaujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Absik napísal:Nie je tu niekto z okolia Sale?

Jeden znamy by chcel nafotit B/M/D zaznamy zo statnych matrik z Galanty a Dunajskej Stredy (1895-1906 by mali byt ulozene v SA Sala), za financnu odmenu samozrejme. Detaily v sukromnej sprave, ak mate zaujem.
Vzhladom k tomu, ze sme sa s fotenim dostali mimo temu, tema o foteni v archivoch bola zvlast zalozena: viewtopic.php?f=16&t=9038
Napísať odpoveď