Chybajuce matriky - Trnie okr. Zvolen

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Nag
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23 Nov 2022, 18:38

Dobry den vsetkym.

Hladam niekolko zapisov, ktore by mali byt vedene v matrike z obce Trnie, okres Zvolen z obdobia rokov 1727-1761, kam vtedy patrili aj obce Budca a Turova.
Problem je, ze na csaladfa.palmai.eu nie su tieto matriky uvedene, na familysearch.org neprekvapivo tiez nie su a z archivov (SA BB a SA BB - A ZV) som dostala odpoved, ze u nich sa nenachadzaju - na otazku, ci sa zachovali, mi vsak neodpovedali.

Vedeli by ste ma, prosim, nasmerovat, co este mozem skusit dalej? Alebo sa mam len zmierit s tym, ze v tejto linii rodu som s vyskumom skoncila?

Velka vdaka :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

csaladfa.palmai.eu je zostavené na základe knihy Sármányovej "Cirkevné matriky na Slovensku zo 16.-19. storočia", vyd. v r. 1991 na základe vtedy skutkového stavu v archívoch. Odvtedy sa síce evidujú nejaké prírastky, ale ak Vám povedali v archíve, že nemajú, tak nemajú a nezachovala sa. Ešte môže byť neodovzdaná na fare, alebo u niekho v súkomí, ale to je ako keby ani neexistovala. Mormóni nasnímali len to, čo je v archívoch, takže tí ju tiež nemajú, ak nie je v archíve.
Nag
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23 Nov 2022, 18:38

duros napísal: 03 Dec 2022, 20:02 csaladfa.palmai.eu je zostavené na základe knihy Sármányovej "Cirkevné matriky na Slovensku zo 16.-19. storočia", vyd. v r. 1991 na základe vtedy skutkového stavu v archívoch. Odvtedy sa síce evidujú nejaké prírastky, ale ak Vám povedali v archíve, že nemajú, tak nemajú a nezachovala sa. Ešte môže byť neodovzdaná na fare, alebo u niekho v súkomí, ale to je ako keby ani neexistovala. Mormóni nasnímali len to, čo je v archívoch, takže tí ju tiež nemajú, ak nie je v archíve.
nepotešili jste mě…. ale veľká vďaka :)
Napísať odpoveď