záznamy obce Bodza(komárno)- vyřešeno

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
šárka
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 05 Aug 2020, 11:53
Predkovia z oblasti: Zemianská Olča,Kunová Teplica,Štítnik,Rimavská Sobota,Tomášovce,Karlovy Vary

Dobrý den,
na family search jsou matriční záznamy obce Bodza od 1783 nevíte jestli jsou někde záznamy před tímto rokem?
šárka
Naposledy upravil/-a šárka v 22 Júl 2023, 08:24, upravené celkom 1 krát.
Monicina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň,
Bodza, rovnako ako Okoč, Brestovec a Opatovský Sokolec patrili predtým do farnosti Velky Meder. V 1789 sa oddelili od Medera a vytvorili farnost Okoč.
A pred rokom 1740 patrili aj s Veľkým Mederom do farnosti Číčov.
šárka
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 05 Aug 2020, 11:53
Predkovia z oblasti: Zemianská Olča,Kunová Teplica,Štítnik,Rimavská Sobota,Tomášovce,Karlovy Vary

Monicina napísal: 10 Jún 2023, 07:24 Dobrý deň,
Bodza, rovnako ako Okoč, Brestovec a Opatovský Sokolec patrili predtým do farnosti Velky Meder. V 1789 sa oddelili od Medera a vytvorili farnost Okoč.
A pred rokom 1740 patrili aj s Veľkým Mederom do farnosti Číčov.

děkuji a můžete mi prosím říct kde se dají takové informace najít?
šárka
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

šárka napísal: 10 Jún 2023, 08:32
Monicina napísal: 10 Jún 2023, 07:24 Dobrý deň,
Bodza, rovnako ako Okoč, Brestovec a Opatovský Sokolec patrili predtým do farnosti Velky Meder. V 1789 sa oddelili od Medera a vytvorili farnost Okoč.
A pred rokom 1740 patrili aj s Veľkým Mederom do farnosti Číčov.

děkuji a můžete mi prosím říct kde se dají takové informace najít?
šárka
https://matriky.genedict.net/matriky/?s ... Eada%C5%A5
šárka
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 05 Aug 2020, 11:53
Predkovia z oblasti: Zemianská Olča,Kunová Teplica,Štítnik,Rimavská Sobota,Tomášovce,Karlovy Vary

duros napísal: 10 Jún 2023, 09:30
šárka napísal: 10 Jún 2023, 08:32
Monicina napísal: 10 Jún 2023, 07:24 Dobrý deň,
Bodza, rovnako ako Okoč, Brestovec a Opatovský Sokolec patrili predtým do farnosti Velky Meder. V 1789 sa oddelili od Medera a vytvorili farnost Okoč.
A pred rokom 1740 patrili aj s Veľkým Mederom do farnosti Číčov.

děkuji a můžete mi prosím říct kde se dají takové informace najít?
šárka
https://matriky.genedict.net/matriky/?s ... Eada%C5%A5
Dobrý den,
zapoměla jsem napsat že mi jde jen o záznamy reformovavé církve a ty jsem před rokem 1750 nenašla a slečna píše že pred 1740 bodza patřila pod farnost číčov mám teda do vyhledavače napsat číčov ?nebo to co jste mi poslal znamená že už záznamy z Bodze před 1750 nikde nejsou?
šárka
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

šárka napísal: 10 Jún 2023, 12:25 ....

Dobrý den,
zapoměla jsem napsat že mi jde jen o záznamy reformovavé církve a ty jsem před rokem 1750 nenašla a slečna píše že pred 1740 bodza patřila pod farnost číčov mám teda do vyhledavače napsat číčov ?nebo to co jste mi poslal znamená že už záznamy z Bodze před 1750 nikde nejsou?
šárka
Ono, ako vidíte, všetky matriky reformovaných sú tam od r. 1783, teda po vydaní Tolerančného patentu, ktorý znamenal väčšiu náboženskú slobodu a s ním je spojený aj vznik viacerých farností iných vierovyznaní a tým aj vedenie matrík. Dovtedy platilo, že akákoľvek konfesia musí byť zapísaná v rímskokatolíckej matrike.
šárka
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 05 Aug 2020, 11:53
Predkovia z oblasti: Zemianská Olča,Kunová Teplica,Štítnik,Rimavská Sobota,Tomášovce,Karlovy Vary

duros napísal: 10 Jún 2023, 13:01
šárka napísal: 10 Jún 2023, 12:25 ....

Dobrý den,
zapoměla jsem napsat že mi jde jen o záznamy reformovavé církve a ty jsem před rokem 1750 nenašla a slečna píše že pred 1740 bodza patřila pod farnost číčov mám teda do vyhledavače napsat číčov ?nebo to co jste mi poslal znamená že už záznamy z Bodze před 1750 nikde nejsou?
šárka
Ono, ako vidíte, všetky matriky reformovaných sú tam od r. 1783, teda po vydaní Tolerančného patentu, ktorý znamenal väčšiu náboženskú slobodu a s ním je spojený aj vznik viacerých farností iných vierovyznaní a tým aj vedenie matrík. Dovtedy platilo, že akákoľvek konfesia musí byť zapísaná v rímskokatolíckej matrike.
aha takže vše před 1781 hledat v římskokatolickém vyznání.děkuji šárka
Napísať odpoveď