Sobasna matrika Rabča

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Marcelinott
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Júl 2022, 11:43
Predkovia z oblasti: Rabcice, Prievaly

vorky napísal: 14 Mar 2019, 13:26
djrene napísal: 14 Mar 2019, 09:06 Hledám sobášnou matriku fary Rabča před rokem 1786, na familysearch je jen od roku 1786 nebo špatně hledám. Podle nějaké madarské stránky je v archivu ale nebyla mormony naskenovaná.
Kolega ma pravdu, matrika sobasov farnosti Rabča pred 1786 neexistuje podľa mojich znalostí.

Mimochodom, v tejto oblasti intenzívne pátram, takže ak máte záujem o pomoc pri hľadaní v obciach Rabča, Polhora, či Sihelné, resp. Rabčice, tak sa mi ozvite.


Ja hľadám v rabciciach tiež. Existuje ešte daky zdroj iný než FS?

Neviem sa pohnúť ohľadom jednej vetvy
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Marcelinott napísal: 17 Júl 2022, 11:46
vorky napísal: 14 Mar 2019, 13:26
djrene napísal: 14 Mar 2019, 09:06 Hledám sobášnou matriku fary Rabča před rokem 1786, na familysearch je jen od roku 1786 nebo špatně hledám. Podle nějaké madarské stránky je v archivu ale nebyla mormony naskenovaná.
Kolega ma pravdu, matrika sobasov farnosti Rabča pred 1786 neexistuje podľa mojich znalostí.

Mimochodom, v tejto oblasti intenzívne pátram, takže ak máte záujem o pomoc pri hľadaní v obciach Rabča, Polhora, či Sihelné, resp. Rabčice, tak sa mi ozvite.


Ja hľadám v rabciciach tiež. Existuje ešte daky zdroj iný než FS?

Neviem sa pohnúť ohľadom jednej vetvy
Ja viem len o tej chýbajúcej matrike sobášov a úmrtí, ktorú tu rozoberáme. Katolícka farnosť v Rabčiciach síce vznikla v 17.storočí, no neviem o tom, že by sa viedli matričné knihy od jej vzniku.

V monografii obce Rabčice je uvedený výpis z evidencie obyvateľstva z roku 1874 (str.92 nižšie), ktorú vykonal učiteľ Andrejkovič. Ďalej existuje aj súpis hláv rodín z roku 1751, či urbáre - Tereziánsky, 1715-1720, 1625. Nejde síce o plnohodnotnú náhradu matričných záznamov, no pomôžu aspoň v tom, že človek zistí výskyt priezviska v danej obci a ak viete akým systémom boli radené domy v katastri obce, tak môžete aj zistiť, v akej časti obce žili Vaši predkovia.

Pomôckou môžu byť aj pozemkovo-knižné protokoly obce z polovice 19.storočia + mapy. Z novších vecí potom sčítanie ľudu 1930 a 1940.

O aký rod v Rabčiciach sa zaujímate?
Rabčice monografia s.92.JPG
Marcelinott
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Júl 2022, 11:43
Predkovia z oblasti: Rabcice, Prievaly

vorky napísal: 17 Júl 2022, 12:54
Marcelinott napísal: 17 Júl 2022, 11:46
vorky napísal: 14 Mar 2019, 13:26

Kolega ma pravdu, matrika sobasov farnosti Rabča pred 1786 neexistuje podľa mojich znalostí.

Mimochodom, v tejto oblasti intenzívne pátram, takže ak máte záujem o pomoc pri hľadaní v obciach Rabča, Polhora, či Sihelné, resp. Rabčice, tak sa mi ozvite.


Ja hľadám v rabciciach tiež. Existuje ešte daky zdroj iný než FS?

Neviem sa pohnúť ohľadom jednej vetvy
Ja viem len o tej chýbajúcej matrike sobášov a úmrtí, ktorú tu rozoberáme. Katolícka farnosť v Rabčiciach síce vznikla v 17.storočí, no neviem o tom, že by sa viedli matričné knihy od jej vzniku.

V monografii obce Rabčice je uvedený výpis z evidencie obyvateľstva z roku 1874 (str.92 nižšie), ktorú vykonal učiteľ Andrejkovič. Ďalej existuje aj súpis hláv rodín z roku 1751, či urbáre - Tereziánsky, 1715-1720, 1625. Nejde síce o plnohodnotnú náhradu matričných záznamov, no pomôžu aspoň v tom, že človek zistí výskyt priezviska v danej obci a ak viete akým systémom boli radené domy v katastri obce, tak môžete aj zistiť, v akej časti obce žili Vaši predkovia.

Pomôckou môžu byť aj pozemkovo-knižné protokoly obce z polovice 19.storočia + mapy. Z novších vecí potom sčítanie ľudu 1930 a 1940.

O aký rod v Rabčiciach sa zaujímate?
Rabčice monografia s.92.JPG
Ďakujem pekne. Sám som trávil v Rabciciach veľkú časť detstva. Jedna sa o rody Gluchovcov a Portalovcov
djrene
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 05 Sep 2017, 19:36

A tárolási helyeket jelölő rövidítések melletti csillag (*) (pl.: BB*) azt jelenti, hogy ezek a tételek most kerültek be a levéltárba, de jelenleg (2013.november) még sem a levéltárak fond-jegyzékében nem szerepelnek, sem a mormonok nem filmezték még le.

Hvězdička (*) vedle zkratek označujících místa uložení (např.: BB*) znamená, že tyto položky byly právě přidány do archivů, ale v tuto chvíli (listopad 2013) ještě nejsou uvedeny ve fondovém seznamu archivů. , ani mormoni ještě nejsou natočeni.
Prílohy
Rabca_BY_s_hviezdickou.png
Rabca_BY_s_hviezdickou.png (3.51 KiB) 806 zobrazení
Adrian Jarosz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14 Aug 2020, 22:24
Predkovia z oblasti: Lipnica Mala (Vysna), Lipnica Wielka (Dolna), Zubrica Dolna, Zubrica Gorna, Jablonka, Hladovka, Bobrov

Ďakujem veľmi pekne za všetky informácie. Budem chcieť navštíviť archív v Bytczi. Pokúsim sa odfotografovať tie knihy, ktoré neboli dostupné za mormónov. Ak je niekto ochotný pomôcť, môže napísať, pôjdeme spolu.Podľa tohto uhorského súpisu by knihy mali byť 1766-1786, čo je veľmi dobrá správa.
Napísať odpoveď