Vaďovce (Myjava)

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

lucianemethova napísal: 26 Máj 2020, 11:00 ..., volala som pre istotu do SA v Bratislave, ci su ozaj originaly matrik iba na povale na fare v Hrachovisti a vyzera to tak, ze su to len druhopisy asi, lebo ich v BA maju na mikrofilmoch. Ale teda budem si ista az po navsteve archivu.
To sa potom čudujem, keď sú na mikrofilmoch, prečo ich nemajú mormóni. Žeby boli filmované až po ich odchode? Možné to je, lebo techniku tu nechali.
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Lucianemethova - boli ste na tej fare v juli? Podarilo sa vam do matrik nahliadnut?
Ja som sa tam pokusala ist koncom jula, ale p. farar sa vyhovoril na prerabku strechy a nedovolil mi prist. Tak som si hovorila nevadi,zajdem do SA v Bratislave,kuknem to tam.A tam studena sprcha, vobec to tam nenasli a netusia,kde to moze byt....☹️
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

lucianemethova napísal: 26 Máj 2020, 11:00 ..., volala som pre istotu do SA v Bratislave, ci su ozaj originaly matrik iba na povale na fare v Hrachovisti a vyzera to tak, ze su to len druhopisy asi, lebo ich v BA maju na mikrofilmoch. Ale teda budem si ista az po navsteve archivu.

A archiv ste uz navstivili? Lebo ja som tam vcera bola a Vadovce (ani Kostolne, ktore som tiez potrebovala), nevedeli najst. Nasli len zidov a evanjelikov, katolikov vraj muselo byt velmi malo, lebo v knihe ( J. Sármanyovej) nenasli, pod akou farnostou by mohli byt a samostatna farnost to nebola (ja som prehladala farnost Čachtice aj Krajne, ale inkriminovane dediny tam neboli :( ).
lucianemethova
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30 Okt 2019, 08:08
Predkovia z oblasti: Lédeczy - učitelia (Bučany, Nové Sady, Vaďovce), Kalapos - Kecskemét, Raustein - Trnava, Miksovics - Pobedim, Podolie, Wisandt - Stupava, Toman - Nové Zámky, Győr, Michalič - Kapišová, Németh - Bojničky

dobry den,

idem tam prave zajtra, presne pre ten isty dovod -prerabka kostola - mi dal az takyto neskory termin. napiste mi pripadne, koho konkretne by ste potrebovali pozriet a skusim sa ho na to spytat.
lucianemethova
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30 Okt 2019, 08:08
Predkovia z oblasti: Lédeczy - učitelia (Bučany, Nové Sady, Vaďovce), Kalapos - Kecskemét, Raustein - Trnava, Miksovics - Pobedim, Podolie, Wisandt - Stupava, Toman - Nové Zámky, Győr, Michalič - Kapišová, Németh - Bojničky

a ano, archiv som navstivila zaciatkom augusta, do telefonu mi vraveli, ze to maju a na mieste ten isty vysledok co u vas :( prebehla som pre istotu aj evanjelicke, ak by to bolo pomiesane, ale zbytocne :(
Napísať odpoveď