Horna Ves a Radobica, umrtne matriky od r.1869

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Dobry den,
viete mi prosim poradit, ci su niekde na internete umrtne matriky Hornej Vsi (s Radobicou), okr.Prievidza? Podla csaladfa.palmai by mali byt do roku 1895, na FS maju aj krsty aj manzelstva, ale posledne umrtne matriky koncia rokom 1868.
Pripadne, kde by som mohla najst druhopisy? Alebo ak ich mate niekto prefotene, mohli by ste mi ich preposlat?
Dakujem, Martina
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Druhopisy sú obvykle v bývalých okresných archívoch, teraz pobočky Štátnych archívov. V tomto prípade by to mali byť Bojnice.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

V Bojniciach maju matriky od roku 1895, dnes som tam volal, pisal som aj do Ivanky pri Dunaji, cakam odpoved...nakolko ma tiez zaujima ta matrika
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Zdravím, rád by som oživil tému, nakoľko som došiel zrejme ku podobným problémom ako ostatní genealógovia.

V matrike Radobica a Horná Ves je príšerný chaos. Značnú časť z nej obsahuje matrika Oslany. Ide napríklad o záznamy z filmu č. 005223463, item č. 2:

- rodná matriku Čereňany od r. 1688 do 1804 vrátane
- rodná matriku Horná Ves od r. 1688 do septembra 1806
- rodná matriku Radobica od r. 1688 do 1788 vrátane

Súčasne však v roku 1800 vzniká rodná matrika (farský dištrikt?) priamo v Hornej Vsi, v ktorej je zahrnutá samotná Horná Ves a Radobica. Záznamy v Hornej Vsi a v Oslanoch nie sú duplicitné, takže niektorí ľudia sú skrátka uvedený v Oslanoch, niektorí v Hornej Vsi.

V Oslanoch sa taktiež nachádza aj samostatná rodná matrika pre Čereňany od r. 1803 do r. 1838. Avšak, potom je tu ďalšia rodná matrika pre Oslany, od r. 1794 do r. 1872, ktorá rovnako obsahuje záznamy aj pre Čereňany a Chalmovú.

Zároveň sa v Oslanoch nachádza sobášna matrika od r. 1790 do 1893, ktorá rovnako obsahuje záznamy aj minimálne pre Hornú Ves, Radobicu a Čereňany. Súčasne však aj Horná Ves má vlastnú sobášnu matriku, pokrývajúcu roky 1800 - 1896.

V záznamoch sú však aj napriek viacnásobnému prevrstveniu diery. Nenašiel som napríklad svojho predka Jána Sluku, ktorý sa narodil v r. 1858 v Čereňanoch, čo mám potvrdené sčítaním ľudu. Taktiež sa treba v týchto matrikách pripraviť na veľmi "progresívne záznamy". Mnoho detí je nemanželských a nie je neobvyklé, že manželia majú deti pred svadbou.

Snáď to niekomu pomôže v lepšej orientácií. Ak ste ale niekto prišli na to, ako je to s úmrtnou matrikou, nepohrdnem informáciou.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

MartinaS napísal: 25 Apr 2020, 22:49 Dobry den,
viete mi prosim poradit, ci su niekde na internete umrtne matriky Hornej Vsi (s Radobicou), okr.Prievidza?...
Dobrý deň,
ak máte na mysli rk cirkevné matriky, kuk tu https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1231337 .
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Milestone, ja som sa uz tesila ako male decko, ze ste ich niekde nasli. Bohuzial, toto su Oslany, Cerenany a dokonca aj Chalmova. Ale tie umrtne z Hornej Vsi a Radobice po roku 1869 su stale nezvestne... Martina
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Veru tak, v týchto z Oslian záznamy pre Hornú Ves a Radobicu nie sú.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Ja mám viacerých predkov narodených v Radobici v chýbajúcich rokoch 1788 až 1800 :) Na porazenie

- rodná matriku Radobica od r. 1688 do 1788 vrátane

Už som pred nejakým časom volal aj farárovi z Hornej Vsi. Bol dosť nepríjemný a nemal žiadnu ochotu dať info. Už som sa zmieril s tým, že chýbajúce úmrtné, sobášne a matriky krstov proste nie sú.

Po akých rodinách v tom regióne pátrate igrijan ?
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

MartinaS napísal: 25 Apr 2020, 22:49 Dobry den,
viete mi prosim poradit, ci su niekde na internete umrtne matriky Hornej Vsi (s Radobicou), okr.Prievidza? Podla csaladfa.palmai by mali byt do roku 1895, na FS maju aj krsty aj manzelstva, ale posledne umrtne matriky koncia rokom 1868.
Pripadne, kde by som mohla najst druhopisy? Alebo ak ich mate niekto prefotene, mohli by ste mi ich preposlat?
Dakujem, Martina
Druhopisy matriky zomrelých z rokov 1860 až 1895 pre Hornú Ves sú v štátnom archíve v Nitre. Druhopisy pre rodné matriky pre Radobicu z rokov 1788 až 1800 nie sú.
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Rhostacny napísal: 12 Apr 2021, 08:01 Po akých rodinách v tom regióne pátrate igrijan ?

Momentálne som v slepom bode už v polke 19. storočia s narodením Jána Sluku (1857-58 pravdepodobne Čereňany), nakoľko už pri jeho svadbe nie sú uvedený rodičia. Oženil sa v Hornej Vsi. Oslianska matrika síce toto meno obsahuje, ale nemám iný dôkaz ako ho prepojiť....chýba mi úmrtná matrika Hornej Vsi, či iný dôkaz na spojenie s rodičmi.

Inak sú to mená Hudec, Adamec, a rodiny vo Veľkých Uherciach Bidoš, Brnák, Belák, Kominárik.
Napísať odpoveď