Doloženie príbuznosti na matrike

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Marian7
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 12:26
Predkovia z oblasti: Šariš a Zemplín

Dobrý deň,
dokladovali ste už prosím vás niekedy na matrike príbuznosť k prapra starým rodičom? Potrebujem/chcel by som zahrnúť do papierového spracovania rodokmeňa aj všetky dostupné úmrtné listy svojich predkov (v tomto prípade z 50tych rokov), ale v prípade prapra rodičov ich priezviská nemajú ani moji rodičia v rodných listoch ani starí rodičia. Dá sa nejako oficiálne postupovať?
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vaši starí rodičia sú Vaši prarodičia. Týmpádom Vaši praprarodičia sú rodičia Vašich starých rodičov. Neverím, že ich nemajú uvedených vo svojich záznamoch o narodení, resp. krste.
Marian7
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 12:26
Predkovia z oblasti: Šariš a Zemplín

Ide mi o 2x pra rodičov. 1x Prarodičov by som ešte vedel doložiť z rodných listov starých rodičov. 2x pra rodičia, o ktorých mi ide, však nemajú priezvisko ani moje, ani rodičov, ani starých rodičov. Keď som otázku položil priamo na matrike nedostal som žiadnu jasnú odpoveď prečo ich nedostať a ako ich dostať. Len doložte príbuznosť, lebo menej ako 100 rokov. Matričné záznamy s krstom 2x pra rodičov sú v inej farnosti ako záznamy o úmrtí. Ukázať im ofotený záznam nestačí.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Marian7 napísal: 03 Jún 2020, 07:38 Ide mi o 2x pra rodičov. 1x Prarodičov by som ešte vedel doložiť z rodných listov starých rodičov. 2x pra rodičia, o ktorých mi ide, však nemajú priezvisko ani moje, ani rodičov, ani starých rodičov.
Nechápem, minimálne jeden musí mať priezvisko niektorého starého rodiča.
Marian7 napísal: 03 Jún 2020, 07:38... Ukázať im ofotený záznam nestačí.
To máte záznam o úmrtí tých, ktorých hľadáte? V ňom nie je lokalita narodenia?
Marian7
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 01 Apr 2017, 12:26
Predkovia z oblasti: Šariš a Zemplín

Informácie o tom, kde sa moji 2x prastarí rodičia narodili mám. Tie matričné záznamy sú už dostupné. Viem aj kde zomreli, ale chcel som to mať potvrdené úmrtným listom. Matričné záznamy, ktoré sú na internete si sťahujem do PC. Novšie záznamy sa stiahnuť nedajú, preto som chcel UL. Ale keďže mám 16 praprastarých rodičov, tak by som musel doložiť 16 priezvisk. Použil by som ako doklad svoj rodný list, rodičov a následne starých rodičov. Ale stále nie som u 2x pra. V tom som chcel poradiť. Napadlo ma nechať si vyhotoviť RL prastarých rodičov z r.1907 (kniha je stále na matričnom úrade) a potom to predložiť ako doklad na inom matričnom úrade.
Napísať odpoveď