Rim kat. matrika Vaďovce - nenajdena

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Dobry den,
hladala som na familysearch matriky z Vadoviec, no neuspesne.
U Sármanyovej su Vadovce zaradene pod Hrachoviste, ale to tam tiez nevidim.
Znamena to, ze tieto dediny nie su zdigitalizovane?

Vdaka.
K

Update: Tak uz som si aj sama odpovedala :-) Su v SA a druhopisy na fare....
Naposledy upravil/-a koralia v 19 Aug 2020, 14:38, upravené celkom 1 krát.
ag123
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 26 Feb 2019, 09:23

Ak hľadáte evanjelické matriky, tak Vaďovce patrili pod obec Kostolné a sú vedené od r. 1784. Chcel by som Vám poradiť že ak vyhľadávate rodnú matrika 1784-1804 tak v indexe je obec zapísaná nesprávne ako Kostolná pri Dunaji. Ja som ich tiež nevedel najprv nájsť, až neskôr v katalógu.
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Praveze rimsko-katolicke. Volala som do Hrachovista na faru. Sobas mi pan farar vyhladal, takze viem, ze zenich bol priamo z Kotolneho, ale osobne studium nebolo mozne, lebo na kostole prave prerabaju strechu, takze tam aktualne maju stavebny humbuk. Este zvazujem SA, ale tam sa zasa neda fotit a bez podkladov sa tie informacie v buducnosti nebudu dat overit.
koralia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 08 Apr 2020, 15:14

Takze priatelia,bola som v statnom archive a oni tam tie rim.kat. matriky Vadovce ani Kostolne nenasli. Podla prirucky to malo byt po Hrachovistom, a to malo byt pod Cachticami. Tam to nebolo,potom sme Hrachoviste nasli pod Krajnym, ale ani v jednej ani v druhej neboli Vadovce ani Kostolne. Netusim,kde by tie zaznamy mohli byt. Zacinam pochybovat,ci ich v statnom archive vobec maju. Vychadza mi,ze jedine miesto, kde su rimkat. matriky z obce Vadovce a Kostolne, je fara v Hrachovisti.
Napísať odpoveď