Strana 1 z 1

Rim kat. matrika Vaďovce - nenajdena

Napísané: 23 Júl 2020, 18:22
od používateľa koralia
Dobry den,
hladala som na familysearch matriky z Vadoviec, no neuspesne.
U Sármanyovej su Vadovce zaradene pod Hrachoviste, ale to tam tiez nevidim.
Znamena to, ze tieto dediny nie su zdigitalizovane?

Vdaka.
K

Update: Tak uz som si aj sama odpovedala :-) Su v SA a druhopisy na fare....

Re: matrika Vaďovce VYRIESENE

Napísané: 27 Júl 2020, 19:26
od používateľa ag123
Ak hľadáte evanjelické matriky, tak Vaďovce patrili pod obec Kostolné a sú vedené od r. 1784. Chcel by som Vám poradiť že ak vyhľadávate rodnú matrika 1784-1804 tak v indexe je obec zapísaná nesprávne ako Kostolná pri Dunaji. Ja som ich tiež nevedel najprv nájsť, až neskôr v katalógu.

Re: matrika Vaďovce VYRIESENE

Napísané: 05 Aug 2020, 17:42
od používateľa koralia
Praveze rimsko-katolicke. Volala som do Hrachovista na faru. Sobas mi pan farar vyhladal, takze viem, ze zenich bol priamo z Kotolneho, ale osobne studium nebolo mozne, lebo na kostole prave prerabaju strechu, takze tam aktualne maju stavebny humbuk. Este zvazujem SA, ale tam sa zasa neda fotit a bez podkladov sa tie informacie v buducnosti nebudu dat overit.

Re: matrika Vaďovce VYRIESENE

Napísané: 19 Aug 2020, 14:35
od používateľa koralia
Takze priatelia,bola som v statnom archive a oni tam tie rim.kat. matriky Vadovce ani Kostolne nenasli. Podla prirucky to malo byt po Hrachovistom, a to malo byt pod Cachticami. Tam to nebolo,potom sme Hrachoviste nasli pod Krajnym, ale ani v jednej ani v druhej neboli Vadovce ani Kostolne. Netusim,kde by tie zaznamy mohli byt. Zacinam pochybovat,ci ich v statnom archive vobec maju. Vychadza mi,ze jedine miesto, kde su rimkat. matriky z obce Vadovce a Kostolne, je fara v Hrachovisti.