Matrika Terchova

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
diverse
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21 Dec 2020, 11:21
Predkovia z oblasti: terchova

Zdravim chcem sa spytat patral tu niekto ohladom Matrik v Terchovej okolo rokoch 1700-1800 ci su niake dostupne na internete , momentalna situacia v Bytci v archive je katastrofa na objednanie
Používateľov profilový obrázok
Obsivan
Člen
Člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 18 Máj 2013, 10:38
Predkovia z oblasti: Terchova, Teplička nad Váhom, Gbeľany, Bela, Mojš, Riečnica

Od roku 1686 do roku 1731 sú zachované cirkevné záznamy z Terchovej v matrike Varínskej farnosti, kam v tom období obec spadala. Od roku 1767 do roku 1820 a od roku 1824 do roku 1895 sú zachované cirkevné záznamy z Terchovej v Terchovskej farnosti. Oboje sú dostupné v Bytči, napíšte mi súkromnú správu, fotil som to.
diverse
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21 Dec 2020, 11:21
Predkovia z oblasti: terchova

Ďakujem už som napísal správu
fefefe
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadne matrík Terchová. Pod ktorú farnosť patrila Terchová pred rokom 1767. Pozrel som matriky Varína pred rokom 1767, ale nenašiel som tam Terchovčanov.

A druhá otázka: Má prosím niekto urbár Terchovej nafotený.

ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

fefefe napísal: 14 Jan 2023, 14:28 Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadne matrík Terchová. Pod ktorú farnosť patrila Terchová pred rokom 1767. Pozrel som matriky Varína pred rokom 1767, ale nenašiel som tam Terchovčanov.
Od 1731 má vlastnú farnosť: https://www.terchova.sk/navstevnik/historia/obec
Naposledy upravil/-a duros v 14 Jan 2023, 18:31, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zároveň presunuté do správneho subfóra (pôvodne v Genealogická knižnica)
fefefe
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Zdravím, ďakujem za odpoveď. Čiže matriky Terchovej z rokov 1731-1766 neexistujú, nezachovali sa.
Používateľov profilový obrázok
Obsivan
Člen
Člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 18 Máj 2013, 10:38
Predkovia z oblasti: Terchova, Teplička nad Váhom, Gbeľany, Bela, Mojš, Riečnica

Mnoho rokov som sa snažil dopátrať čo sa s nimi stalo, ale bohužiaľ neúspešne. Vôbec ani nie je jasne či farár uvedenú matrika vôbec viedol v tomto obdobi. Ak chcete urbar tak mi napíšte správu.
fefefe
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Obsivan napísal: 28 Jan 2023, 12:52 Mnoho rokov som sa snažil dopátrať čo sa s nimi stalo, ale bohužiaľ neúspešne. Vôbec ani nie je jasne či farár uvedenú matrika vôbec viedol v tomto obdobi. Ak chcete urbar tak mi napíšte správu.
Poslal som Vám email. ďakujem
Napísať odpoveď