matriky Rumunsko

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Dobry den,
hladam matriku ref.cirkvi 19. storocie, z dediny Óvári, dnes Oar v Rumunsku, ( prva dedina za hranicami s Madarskom, "okres" Satu Mare. Skusala som hladat na FS, aj na internete, ale zda sa ze rumunske matriky nie su zdigitalizovane, a ani tak skoro nebudu... Nemate niekto nejaky tip, ci by sa to predsa len niekde nedalo dohladat? Dakujem, Martina
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Nejaké Rumunské matriky z Transylvánie sú na Ancestry.com (akurát región Satu-Mare tam zrovna chýba). https://www.ancestry.com/search/collections/5412/
Používateľov profilový obrázok
Pavol.Bayer
Člen
Člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 04 Jan 2017, 15:07
Predkovia z oblasti: Čab / Sila, Horné Otrokovce, Cífer, Trnava, Žilina, Bekes Csaba, Mezöbereny, Soltvadkert, Harta, Varsad, Wehrda, Schlotzau, Langenschwarz, Lauterbach, Stockhausen

Pekny den

Pred rokmi som mal kontakt priamo z archivu v Rumunsku.
Bol to pan Marcel Mindrescu. Davno sa mi ponukol pomoct s obcou Nadlak ze pracuje priamo v archive ked som po anglicky pisal na nejake rumunske forum ohladom genealogie.
Neviem ci je to profesionalny genealog alebo nie, nekomunikoval som s nim iba som sa mu podakoval za ochotu lebo ked sa ozval som mal uz veci ktore som hladal najdene.
Jeho mailovu adresu vam mozem poslat do spravy
Neviem ci tam este pracuje, ale za opytanie nic nedate (piste mu po anglicky)

S pozdravom
Pavol Bayer
S priateľským pozdravom
Pavol Bayer
Napísať odpoveď