Bystricany, matriky pred 1787

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Dobry den,
viete niekto, ci su niekde zachovane starsie zapisy z obce Bystricany (s makcenom na c). Samostatne matriky pre Bystricany su vedene od roku 1787, ale predtym patrili obyvatelia pod Oslany, a tam ich neviem najst. Je mozne ze boli zapisovani osobitne, a knihy su stratene? Alebo iba zle hladam?
Dakujem, Martina
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Dobrý deň, Najistejšie bude, ak si zavoláte do archívu v Ivanke pri Nitre. Určite Vám ochotne povedia. Nie všetky matriky sú zverejnené na FS.
PH
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň

v tejto matrike pre Oslany sú aj bystričanci zapísaní...je to ale iba pár rokov

Krsty 1760-1779 (str. 2-232) -- Manželstvá 1760-1780 (str. 233-296) -- Úmrtia 1760-1768 (str. 297-333)
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Rasto, o tychto viem. Moja rodina (Brida) sa do Hornej Vsi pristahovala s najvacsou pravdepodobnostou z Bystrician, niekedy pred rokom 1721. Tak ked som sa docitala, ze predtym Bystricany patrili pod Oslany, (ktore maju matriky vedene uz od roku 1688), tesila som sa ze sa dopatram dalej... Ale zatial zbytocne....
Zdravim, Martina
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Zdravím, no tiež som sa zasekol u Bridovcov v tom roku cca 1720 pri Štefanovi, ktorého narodenie som nenašiel. Prvé dieťa mal v roku 1745 a v Hornej Vsi sú Bridovci od roku 1721, tak ako ste sa aj vy dopátrali. S veľkou pravdepodobnosťou bol jeho otec Michael a matka Dorothea, ktorých asi aj vy myslite, že?
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Zdravim, bratranec :-)
Presne ten. Myslim ze je to on, co zalozil rod Bridovcov v Hornej Vsi.
V mojom pripade je to ale este zlozitejsie, ja som zaseknuta uz pri troch Stefanoch Brida, ktori sa v Hornej Vsi narodili v rokoch 1803-1804. Ale pokusam sa zrekonstruovat celu rodinu, a snad sa mi podari vylucovacou metodou zistit, ktory z nich je moj predok, no a potom aj jeho rodicia...
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Tak v sčítaní 1715 aj 1720 figuruje v Bystričanoch Georgius Brida. Z tadial asi predpoklad, že Michal pochádzal z Bystričian, že?

https://kep.adatbazisokonline.hu/ords/f ... 15_300.jpg

https://adatbazisokonline.hu/adatbazis/ ... iJ9&curr=1
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Ano. Ale aj preto, lebo sa viacero z nich v 18 stor. zenilo/vydalo za Bystricanov, takze tam bola navzajom nejaka vazba. Skoda ze tie matriky nie su zachovane. Takto je to iba take spekulovanie.
Martina
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

áno škoda, ja som na viacerých vetvách takto v Bystričanoch skončil :( resp. v tej oblasti...
Napísať odpoveď