Matriky Zavar pred 1744

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
hdkrizova
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21 Mar 2021, 09:21
Predkovia z oblasti: Trnava, Senica, rodokmeny robim 15 rokov - ale väčšinou v ČR, v SK cca 1 rok

Zdravím, jsem tu nová, z ČR - v matrikách na FS hladám asi rok. Matriky obce Zavar (Trnava) začínají jako plebánie 1744 (1743), predtim je na http://csaladfa.palmai.eu/ zminka o staršich matrikách vo farnosti Trnava a Sereď. Ale ked otvorim tyto matriky na FS, tak v popisu na titulnych stránkách matrik obec Zavar (ani další z původní farnosti Trnava) nejsou. Sice som narazila asi na 3 záznamy sobáša zo Zavara, ale istotne tam niesu všetky. Veděl by mi niekto poradit, kde ich hladat, alebo ci proste nie su dochovane? Ďakujem
ShinThaWan
Člen
Člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13 Feb 2019, 14:09
Predkovia z oblasti: Šintava, Lomná, Gemelčička (Rumunsko), Dolné Orešany, Majcichov

Dobry den, Trnavu a Sered vam naslo pravdepodobne preto, lebo Zavar tam je spomenutý v casti "Zsidó anyakönyvezési körzet", cize Židovský matričný obvod.

Trnava:
Zs
Zsidó anyakönyvezési körzet
Községenként vezetett anyakönyv: Tmava, Biely Kostol, Hrnčiarovce nad Pamou és Modranka (ma a következő helységhez tartozik:Tmava), Bohdanovce nad Tmavou; Bohunice, Jaslovce és Paderovce (ma a következő helységhez tartozik:Jaslovské Bohunice), Cífer és Pác (ma a következő helységhez tartozik:Cífer), Dolné Lovčice (ma a következő helységhez tartozik: Brestovany), Galanta, Križovany nad Dudváhom (ma a következő helységhez tartozik: Dudváh), Majcichov, Malženice, Špačince, Voderady, Zavar, Zeleneč; Bratislava vidiek körzetében:Báhoň és Igram (ma a következő helységhez tartozik:Báhoň), Čataj és Jablonec
Anyakönyvek: születési: 1842-1942
házassági: 1840-1942
halotti: 1851-1942

Sereď:
Zs
Zsidó anyakönyvezési körzet
Községenként vezetett anyakönyv: Sereď, Dolná Streda, Dolný Čepeň és Horný Čepeň (ma a következő helységhez tartozik:Sereď), Abrahám, Gáň, Hájske (Kerület: Nitra), Hoste, Pata, Šintava, Šoporňa, Veľká Mača; Trnava körzetében: Horné Lovčice, Malé Brestovany és Veľké Brestovany (ma a következő helységhez tartozik:Brestovany), Horné Zelenice (ma a következő helységhez tartozik: Zelenice), Križovany nad Dudváhom és Opoj (ma a következő helységhez tartozik:Dudváh), Majcichov, Siladice; Valtov Šúr, Varov Šúr, Veľké Šúrovce és Zemianske Šúrovce (ma a következő helységhez tartozik:Šúrovce), Zavar
Anyakönyvek: születési: 1839-1937
házassági: 1840-1940
halotti: 1840-1895

To sa týka len záznamov pre židov. Staršie matriky (pred 1744) zo Zavaru predpokladám že nie sú.
hdkrizova
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21 Mar 2021, 09:21
Predkovia z oblasti: Trnava, Senica, rodokmeny robim 15 rokov - ale väčšinou v ČR, v SK cca 1 rok

Ďakujem
Napísať odpoveď