Matrika zemrelych Granc Petrovce

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
silvava
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 25 Apr 2018, 12:11
Predkovia z oblasti: Ždiar, Granč-Petrovce (Ivančák, Pitoňák); Sereď (Scaszny)

Dobry den,
moc prosim o radu, kam se obratit. Chtela bych zaznam o umrti moji prababicky. Zemrela roku 1940, pravdepodobne v obci Granc Petrovce.
Nejprve jsem oslovila farnost Zehra, prisla odpoved, ze se mam prijet podivat, na dalsi zpravu uz nikdo nereagoval. To uz je dost mesicu. Pak jsem oslovila emailem obec Granc -Petrovce. Na odpoved cekam.
Prosim, delam neco spatne?

Dekuji, Silva.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Prečo sa obraciate na farnosti? Tie Vám nemusia odpovedať. Zato matričný úrad áno. Granč-Petrovce patria pod matričný úrad v Spišskom Podhradí.
silvava
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 25 Apr 2018, 12:11
Predkovia z oblasti: Ždiar, Granč-Petrovce (Ivančák, Pitoňák); Sereď (Scaszny)

Dobrý den,
opět se na Vás obracím o pomoc. Postupovala jsem podle vašeho doporučení a oslovila matriku ve Spišskom Podhradie, kde mi sdělili, že Granč-Petrovce tenkrát patřily pod Spišské Vlachy. Oslovila jsem Spišské Vlachy a z Vlachů přišla odpověď, že Petrovce patřily do Spišského Podhradie a že u nich záznam prý není. Zkusila jsem i Levoču (kdyby to byla nemocnice), ale tam záznam také prý není. Z obce Granč Petrovce na můj email a doporučený dopis nikdo nereagoval.

Ráda bych informace ze záznamu úmrtí předala i dceři prababičky, která dosud žije a v době úmrtí matky jí bylo asi 6 let a vzpomíná, že maminka zemřela doma. Hrob je v obci Granč-Petrovce.

Připadám si poněkud bezmocně. Zatím na hrobě prababičky Tekly Ivančákové mohu alespoň zapalovat virtuální svíčku ...

Prosím, co mohu udělat dál?
Děkuji, Silvie Šťastná
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
pre istotu odpovedám aj sem - pôvodne som Váš príspevok musel prehliadnuť, za čo sa ospravedlňujem.

Obec Granč-Petrovce patrila do r. 1948 pod matričný úrad Poľanovce. Keď sa v roku 1949 menila sieť matričných úradov, matriku v Poľanovciach zrušili. Matriky z Poľanoviec museli presunúť na najbližšiu fungujúcu matriku. Ideálne by bolo, aby ste kontaktovali obec Poľanovce a zistili, kam presunuli staršie matriky - istotne to na obecnom úrade budú vedieť.
Kontakt tu: https://polanovce.sk/kontakt/
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Pozdravujem, ja sa pridam k diskusii, nie je v takychto pripadoch lepsie, obratit sa priamo na Ministerstvo vnutra SR,, SLOVENSKÝ NÁRODNÝ ARCHÍV, Oddelenie služieb verejnosti? Ja som tak urobil a oni to vsetko s prislusnou obcou odkomunikovali.
Napísať odpoveď