Matrika S: 1777 až 1832, Veľké Uherce

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Pozdravujem, pátral niekto prosím už po sobášnej matrike 1778 až 1832 pre Veľké Uherce?

Samozrejme, podľa http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/ nie je, len či ju náhodou niekto neobjavil :)
cathy.g
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21 Feb 2013, 21:21

Na Vašu otázku som ešte v roku 2013 diskutovala s panom duros a toto je jeho odpoved: "Bohuzial, v tejto obci som tiez badal a je to tak - z toho obdobia matriky chybaju. Je mozne, ze sa stratili, je mozne, ze zhoreli, rovnako tak sa mohlo stat, ze si ich niekto niekedy z fary "pozical" a nevratil. Proste - smola"
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

no fakt smola :( Vy ste v rámci Veľkých Uheriec vyriešili svoje rodinné vetvy?
julia.ceresnikova
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Okt 2022, 00:19
Predkovia z oblasti: Brodzany (Sámela), Kolačno (Beliansky..), Návojovce (Struhár),Vieska (Kubinyi), Valaska Belá (Tupý, ..), Čermany (Čerešník...), Lužianky (Karas...), etc.....)
Bydlisko: pôvodom z Brodzian, teraz Veľké Uherce

Rhostacny napísal: 28 Jan 2022, 08:46 no fakt smola :( Vy ste v rámci Veľkých Uheriec vyriešili svoje rodinné vetvy?
Zdravím aj ste nejako pokročili vo vetve z Uheriec, keď chýbajú nejaké tie záznamy?
Ja som to začala riešiť tak, že momentálne prechádzam/ mám v pláne prejsť v rámci matriky V.Uherce všetky narodenia, úmrtia, svadby v nejakom cca čase pred a po tých chýbajúcich rokoch.
všetky záznamy, kde je mnou sledované priezvisko, a snáď podľa krstných rodičov, svedkoch na svadbách, ich "povolania" sa mi niečo podarí.....no a asi to je práca do konca života.
a značím si to v exceli, aby sa mi dobre hľadali väzby.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Zdravim, mam tam viacero riesenych priezvisk. Matriky pre FU Velke Uherce mam teda precitane xy krat dokoliecka, kedze vzdy riesim iba jedno priezvisko naraz a to sobase, umrtia aj manzelstva vsetkych clenov rodiny s konkretnym priezviskom. Tie chybajuce sobase (1777 - 1832) samozrejme velmi chybaju k lepsej identifikacii osob, ale nastastie iba pri dvoch vetvach som kvoli tomu ostal "visiet" na mrtvom bode. Velmi pomoze, ked si fakt vypisete vsetkych clenov daneho priezviska, tak ako mate aj v plane
Napísať odpoveď