Matrika Rumunsko - Medias, Sibiu a matrika Martin

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
alexsz
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 26 Jún 2022, 15:42

Dobrý deň,
hľadám či je možné dostať sa k matrike z mesta Medias, konkrétne katolícke okolo roku 1837. FS aj Ancestry som prešla ale túto som nenašla dostupnú. Rovnako sa chcem opýtať či je možné dostať sa online k matrike z Martina (Turčiansky Sv.Martin) po roku 1899.
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

alexsz napísal: 26 Jún 2022, 16:01 Dobrý deň,
hľadám či je možné dostať sa k matrike z mesta Medias, konkrétne katolícke okolo roku 1837. FS aj Ancestry som prešla ale túto som nenašla dostupnú.
S Rumunskom je problém. Kontaktovať treba Radka Oceláka (nájdete cez google, aj na FB).
alexsz napísal: 26 Jún 2022, 16:01 Rovnako sa chcem opýtať či je možné dostať sa online k matrike z Martina (Turčiansky Sv.Martin) po roku 1899.
Ďakujem
Netuším, či chcete evanjelikov, alebo RK, ale dostupnosť máte tu (tam, kde je iba ikona filmového kotúča, znamená, že je nasnímaný, ale nedostupný):
evanjelická: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
RK: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
alexsz
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 26 Jún 2022, 15:42

duros napísal: 12 Júl 2022, 08:27
alexsz napísal: 26 Jún 2022, 16:01 Dobrý deň,
hľadám či je možné dostať sa k matrike z mesta Medias, konkrétne katolícke okolo roku 1837. FS aj Ancestry som prešla ale túto som nenašla dostupnú.
S Rumunskom je problém. Kontaktovať treba Radka Oceláka (nájdete cez google, aj na FB).

Ďakujem veľmi pekne, vyhľadám ho.
Ten Martin som myslela tak, že či neexistujú online matriky RK po roku 1899 keďže sú v archíve. Pani v archíve mi už medzitým vysvetlila že to zrejme tak skoro nebude, ak vôbec.
alexsz
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 26 Jún 2022, 15:42

duros napísal: 12 Júl 2022, 08:27
alexsz napísal: 26 Jún 2022, 16:01 Dobrý deň,
hľadám či je možné dostať sa k matrike z mesta Medias, konkrétne katolícke okolo roku 1837. FS aj Ancestry som prešla ale túto som nenašla dostupnú.
S Rumunskom je problém. Kontaktovať treba Radka Oceláka (nájdete cez google, aj na FB).
Dobrý deň, prosím náhodou neviete ešte o niekom kto by sa zaoberal Rumunskom, konkrétne oblasťou Sibiu? Pán Ocelák mi odpísal že on v tejto oblasti nepátral, ani nemá tieto materiály.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

alexsz napísal: 16 Júl 2022, 16:03 ...
Dobrý deň, prosím náhodou neviete ešte o niekom kto by sa zaoberal Rumunskom, konkrétne oblasťou Sibiu? Pán Ocelák mi odpísal že on v tejto oblasti nepátral, ani nemá tieto materiály.
Žiaľ, nepoznám.
Napísať odpoveď