Cirk. matriky Nemecko

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
vie mi niekto poradiť, kde hľadať nemecké cirkevné matriky a ako sa v nich orienovať? Mám informáciu z Myheritage o Františke Pribilovej a chcela by som si overiť jej sobáš a úmrtie a hlavne, či ide o Františku, ktorú hľadám... Rodičia a miesto narodenie sedia ale nie rok narodenia. Chcela by som zistiť, či je to setra môjho pradedka, prípadne niečo viac... Prípadne, či sa dá "nejak" zistiť ako sa dostala do Nemecka, ak je to teda ona.
Ďakujem za akékoľvek rady... :-)
Pekný deň
Katarína
Prílohy
Frantiska_Pribyla.png
Naposledy upravil/-a duros v 14 Okt 2022, 19:34, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunuté do správneho subfóra (pôvodne v "Online databázach").
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Sú tiež na familysearch.org. Je ovšem možné, že nebudú dostupné z Vašej obývačky, ale jedine pod kontom člena cirkvi, alebo vo Family History centre.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Ďakujem za informáciu, skúsim a uvidím.
K
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Dobré ráno,

matriky pravdepodobne nie sú zverejnené. Na stránke ancestry.de máte za nízky poplatok prístup ku katalógu Nordrhein-Westfalen. Na stránke archion.de je tiež niečo. Inak Vám určite pomôžu vo fóre https://forum.ahnenforschung.net.

P.
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Ďakujem za ďalší tip... Určite vyskúšam a prajem pekný deň.
K
kabi
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 25 Máj 2022, 09:43
Predkovia z oblasti: Bíro (južné Sl., BA), Maršán (Bytča), Petrašovič (okr. Trnava), Čéč (okr. Trnava), Pribila/Přibyla (Kysuce, Frenštát pod Radh., Viedeň), Zvonár,

Zdravím,
ešte raz ďakujem za tip na fórum.
Ak by niekto potreboval pripájam link na digitalizované "niektoré" matriky z Duisburgu, snáď niekomu pomožu:

https://www.landesarchiv-nrw.de/digital ... 03_06.html

Pekný deň
Katarína
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

Dobry den,
Snad niekomu pomozem. Par tyzdnov som sa trapil s evenjelickymi matrikami v Bavorsku. Mam priblizny datum narodenia mojho predka, ale potrebujem sa nimi preklikat, lebo nie je indexovany tak, ako svoje meno a prizvisko pouzival neskor.
Family Search ma wiki stranku aj pdf subor s linkom na ich scany z nemeckych evanjelickych matrik. V linku je ale chyba a zobrazuje sa chybova hlaska

https://www.familysearch.org/search/collection/3015626

Takto vyzera link, ktory po prihlasenie sa do FS funguje. Teda aspon mne v obyvacke v Anglicku - mozno bude potrebne pouzit VPN ak by stale robil tazkosti.
Napísať odpoveď