zidovske matriky Bratislava : existuju?

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Zdravim,
viete mi prosim povedat, ci existuju aj nejake ine zidovske matriky z Bratislavy a prislusneho okolia, okrem tych zlomkov, co sa nachadzaju na FS:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Ak ano, kde sa k nim da dostat?
Potrebovala by som zaznamy spred roku 1819, ako aj niektore rocniky 1819-1840 co na FS chybaju....
Dakujem, Martina
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Skutočne neviem, čo hľadáte. Nadpis témy je o židovských matrikách, ale priložíte link na evanjelické z Pezinka. Ale vo všeobecnosti, pokiaľ ide o akékoľvek matriky, treba pozerať Sármányovú. Na rozdiel od nej nejaké prírastky v archívoch od vydania publikácie sú, ale mám pocit, že skôr iné konfesie, ako židovská.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

No, pan Juraj, mate pravdu. Nejako sa mi to prekliklo, asi som mala otvorene viacere okna na FS.
Hladam zidovske matriky Bratislavy, ine ako su tieto:
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

V Sarmanyovej su tiez uvedene iba tieto, ale dufala som, ze niekde niekto nasiel aj tie starsie.

Obcas su zidia vedeni aj v katolickych matrikach. Netusite nahodou ci ti Bratislavski zidia boli pred rokom 1819 tiez zapisovani do katolickych matrik?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

MartinaS napísal: 03 Feb 2023, 19:25 ...

Obcas su zidia vedeni aj v katolickych matrikach. Netusite nahodou ci ti Bratislavski zidia boli pred rokom 1819 tiez zapisovani do katolickych matrik?
Ja nie. Odborníkom na židovské matriky je tu skôr pán Peter Absolon, nick Absik.
Napísať odpoveď