matrika Pila, okr. Zarnovica

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Pozdravujem

natrafil som na matriku pre obec Pila, Lucenec, ale napriklad pri Krsty 1787-1831 (str.3-218) -- Birmovaní 1802-1841 (str.3-58) -- Úmrtia 1787-1831 (str.65-232) -- Manželstvá 1787-1828 (str.237-296), na prednej strane rukou pisany text sa spomina Velke Pole, co by bola ale Pila v okrese Zarnovica. Takisto aj podla priezvisk v supise obyvatelov 1870 by som povedal, ze ide o Zarnovisku Pilu, nie Lucenecku
Takisto som zbezne prezrel matriku Manželstvá 1854-1906 (str.2-147) a urcite ide o zarnovicku obec Pila, nie Lucenecku
napriklad na tejto strane (+- strana) sa sobasi osoba zo Zubkova , Velkeho Pola a Ostreho Grunu
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Neviem ci sa to tu uz rozoberalo, ale matrika Pila, okr. Zarnovica je nespravne zaradena pod Lucencom
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Mám bledomodrý pocit, že toto bolo na stránke FS, kde boli uvedené chyby: viewtopic.php?f=17&t=10074. Žiaľ, mormóni ju už zrušili bez náhrady (v tom istom vlákne) a na moju smolu som si to neuložil.
Inak podľa Sármányovej lučenecká Píla patria RK pod Divín a EV pod Dobroč, nebola to samostatná farnosť. Žarnovická Píla podľa Sármányovej je dochovaná z tých rokov: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Že ide o správny postreh dosvedčuje aj na konci katalógu uvedené sčítanie obyvateľstva 1869 pod Tekovskou župou.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

a od roku 1757 do roku 1787 je evidencia obce Pila okr. Zarnovica sucastou matriky Velke Pole

ak by nahodou niekto hladal...
Napísať odpoveď