Matriky Stránské

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
kucik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31 Máj 2023, 12:07
Predkovia z oblasti: Stránske

Hezký den přeji.

Prosím o radu, kde hledat matriky z počátku 20. století a starší obce Stránské okr. Žilina. Jestli jsem tomu správně rozumím, tak by je snad měl mít Štátny archív v Bytči? Osobní cesta na Slovensko pro mě momentálně není příliš časově schůdná. Existuje nějaká možnost online nahlížení do matrik? Na familysearch.org jsem tomu nejblíže našel pouze matriku Konské a nejsem si jistý, jestli Stránksé spadalo pod tuto matriku. Každopádně při procházení jsem neměl štěstí.

Druhý problém je, že rodinné informace u této větve počínají rokem 1928, kde ještě neuplynula doba pro zveřejnění. Máte zkušenosti s online komunikací s úřady v této oblasti? Jsou sdílné? Je možné se něco dozvědět i bez osobního kontaktu?

Děkuji
baron
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

kucik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31 Máj 2023, 12:07
Predkovia z oblasti: Stránske

Děkuji, obzvláště sčítacie harky jsou užitečné. Jen na prvním odkazu nerozumím, jak se dostat na vlastní skeny vyjmenovaných matričních knih. Vidím tam Info, Historiu a seznam knih, ale kde jsou dostupné?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

kucik napísal: 31 Máj 2023, 14:20 Děkuji, obzvláště sčítacie harky jsou užitečné. Jen na prvním odkazu nerozumím, jak se dostat na vlastní skeny vyjmenovaných matričních knih. Vidím tam Info, Historiu a seznam knih, ale kde jsou dostupné?
Slovenské matriky sú digitalizované len na portáli FamilySearch. Tá prvá stránka Vás ma naviesť, kde sídlila farnosť, kam katolíci zo Stránskeho chodievali do kostola.
Matriky nájdete tu:
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď