VYRIEŠENÉ sčítanie ľudu 1930 Bušince a v nej odkaz na Ludány (Modrý Kameň)???

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
julia.ceresnikova
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Okt 2022, 00:19
Predkovia z oblasti: Brodzany (Sámela), Kolačno (Beliansky..), Návojovce (Struhár),Vieska (Kubinyi), Valaska Belá (Tupý, ..), Čermany (Čerešník...), Lužianky (Karas...), etc.....)
Bydlisko: pôvodom z Brodzian, teraz Veľké Uherce

Dobrý deň,

pri scitani ludu 1930 v obci BUšince som u MArii Kralinovej (nar.1875) našla, že pochádza z Ludány (Uvedené, že to spadá pod MOdrý Kameň), no a nič mi to nenachádzalo v tomto okolí na SK...ale tesne za hranicami je Ludányhalászi, asi to bude ono, že?

Lebo po 5 hodinách pátrania som našla konečne aj jej sobáš 1897 v tejto maďarskej matrike.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1452460

a potom už i narodenie v maďarskej matrike 7.7.1875 a tam neviem prečítať celý ten názov miesta, odkiaľ pochádza "...ludány"....asi to je to Felsoludány a to je to dnešné Ludányhalá?

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AX6YS-MVJ

ďakujem za potvrdenie.
Naposledy upravil/-a julia.ceresnikova v 22 Nov 2022, 07:33, upravené celkom 1 krát.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

julia.ceresnikova napísal: 22 Nov 2022, 01:59 .....neviem prečítať celý ten názov miesta, odkiaľ pochádza "...ludány"....asi to je to Felsoludány a to je to dnešné Ludányhalá?
ďakujem za potvrdenie.
Dobrý deň,
pôvodné Alsóludány a Felsőludány sa zlúčili do Nógrádludány / Ludány a tie sú dnes súčasťou Ludányhalászi / Ludany-Halásovce
julia.ceresnikova
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Okt 2022, 00:19
Predkovia z oblasti: Brodzany (Sámela), Kolačno (Beliansky..), Návojovce (Struhár),Vieska (Kubinyi), Valaska Belá (Tupý, ..), Čermany (Čerešník...), Lužianky (Karas...), etc.....)
Bydlisko: pôvodom z Brodzian, teraz Veľké Uherce

Ďakujem krásne
Napísať odpoveď