Vyriesene: Bruno - Brunov - Brunof na Morave

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Zdravim, pri patrani po mojich predkoch som nasla pomerne velku skupinu ludi, pristahovanych na Slovensko v prvej polovici 19.storocia (cca roky 1810 - 1840). Najcastejsie sa v zaznamoch vyskytuje tvar "Bruno", ale aj "Brunov" alebo "Brunof" (zapisy su v latincine, alebo v madarcine). Vsetci pracovali v sklarnach na Hornej Nitre - najma sklaren v Zlatnikoch a Inocenthal (Drahozicka huta) pri Skycove. Bud ako sklari, alebo ako drevorubaci v sklarskej hute. Ide o rodiny: Ruzicska, Novotny, Kincz(e)l, Stuhl a Beinhofner. Viete mi prosim poradit, o aku obec na Morave sa jedna, odkial to prisli? Predpokladam, ze tam boli sklarne. Najprv som myslela ze to bude Brno, ale myli ma ten tvar "Brunov".
PS:Tuto otazku som napisala aj na genealogie.taby.cz, ale mozno je niekto aj tu, kto poradi. Dakujem, Martina
Naposledy upravil/-a MartinaS v 11 Sep 2019, 21:48, upravené celkom 1 krát.
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Ide o lokalitu-farnosť Brumov, dnes Brumov-Bylnice. V okolí tam boli dve sklárne:
Huť Svatá Sidonie 1788-1932
Svatý Štepán 1815-1935
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Dakujem, je to presne ono. Na ceskom fore mi dali tiez tuto odpoved. A uz som aj nasla tie mena v miestnej matrike, takze je to potvrdene. Len sa este budem musiet naucit citat kurent :-((
Napísať odpoveď