Harmatnémet - Maďarsko

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
nordo
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:27

Dobrý deň, hľadám obec Harmatnémet, ktorá by mala ležať v Maďarsku. Nedarí sa mi ju nájsť ani na Hungaricane, neviete mi, prosím Vás, poradiť, o akú obec ide? Ďakujem.
Prílohy
DSC_0066 (2).JPG
Používateľov profilový obrázok
obi
Veterán
Veterán
Príspevky: 610
Dátum registrácie: 17 Feb 2017, 18:58
Predkovia z oblasti: Obenau,Stouy,Rakúsko,Maďarsko,Slovensko

Takéto miesto som nenašiel v žiadnej z máp Rakúsko-Uhorska, možno by to mohlo byť Hernádnémeti, obec blízko Miškolca v Maďarsku.
Pekný deň
Obi
martinus
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 15 Jan 2016, 18:17

Pozrel som sa aj v zozname obcí súčasného Maďarska ako aj v zozname, kde sú maďarské názvy obcí z Uhorska mimo územia dnešného Maďarska. Ani v jednom som Harmatnémet nenašiel.
staso
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:33
Predkovia z oblasti: Sojka - farnosti Lom nad Rimavicou, Oravská Lesná

Dobrý deň.
Z akej oblasti/obce je uvádzaný snímok z matriky?
nordo
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:27

Dobrý večer, obrázok je zo súpisu obyvateľstva z Poltára, ale dotyčná sa sem vydala, preto hľadám miesto narodenia, možno tam bude aj jej sobáš. Pravdepodobne bude názov skomolený, ale neviem nájsť ani žiadnu obec s časťou názvu Harmat, ktorá by sedela.
Skúšal som aj názov Hernádnémeti, ale nenašiel som tam jej narodenie.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

nordo napísal: 20 Apr 2021, 20:22 ...obrázok je zo súpisu obyvateľstva z Poltára, ale dotyčná sa sem vydala, preto hľadám miesto narodenia,...
Dobrý deň,
moja skúsenosť a zároveň dobre mienená rada - v sčítaniach obyvateľstva z rokov 1930 a 1940 mi nikde nepasujú dátumy (dni a mesiace) narodení, len roky. Odporúčam Vám, radšej sa ich striktne nedržte. ;)

Vami hľadanú Annu máte v 71. zázname https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=4121395
nordo
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:27

Dobrý deň, ďakujem Vám veľmi pekne :) prezrel som v tej matrike záznamy pred aj po dátume, ale na túto stranu som už nešiel :o
práveže som myslel, že dátum sedí, lebo u manžela a aj detí sedeli presne dátumy
Gustko
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 13:30
Predkovia z oblasti: Horná Orava: Heteniak, Morong, Joniak, Mališák.

Obec sa volá Hernádnémeti - Osisko tanya (tanya - osada) a leží juhovýchodne od mesta Miškolc na rieke Hornád.
Napísať odpoveď