Miesto na Slovensku , Scitanie 1930 -VYRIESENE

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Dokaze niekto vylustit miesto narodenia manzelky v tomto harku, prosim?

https://www.slovakiana.sk/kulturne-objekty/cair-ko145b0
Naposledy upravil/-a Absik v 01 Dec 2021, 14:13, upravené celkom 1 krát.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Dobrý deň.

Ja to čítam ako Vadičov. Bol a asi aj je Horný, Dolný a Stredný. V tom zápise ale nič také nevidím. Pod tým by mali byť Kysuce. Písmeno K pri Košiciach a Kysuciach je písané inač. Je tam aj Veľká Bytča, dnes Bytča.
Sú tu skúsenejší, ktorí to možno vidia ináč. Ja sa len učím.

S pozdravom Anina
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Anina napísal: 01 Dec 2021, 13:03 Dobrý deň.

Ja to čítam ako Vadičov. Bol a asi aj je Horný, Dolný a Stredný. V tom zápise ale nič také nevidím. Pod tým by mali byť Kysuce. Písmeno K pri Košiciach a Kysuciach je písané inač. Je tam aj Veľká Bytča, dnes Bytča.
Sú tu skúsenejší, ktorí to možno vidia ináč. Ja sa len učím.

S pozdravom Anina
Je tam uvedené Vrchný Vadičov, zrejme sa myslí Horný Vadičov, so zvyškom jednoznačne súhlasím.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Perfekt, vdaka!
Napísať odpoveď