Misto narozeni - Census 1869 Prievidza - asi madarstina - VYRIEŠENÉ

Máte problém s čítaním zápisov v starých matrikách? Trápi vás kurent, švabach, kurzíva alebo len škrabopis v matrike? Tu vám poradíme s prečítaním textu.
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Čítanie starých dokumentov"
V prípade, že potrebujete pomoc s prečítaním alebo prekladom akéhokoľvek záznamu, dodržujte, prosím, nižšie uvedené zásady. Pomôžete tak všetkým zúčastneným.

1. Do predmetu správy napíšte, napr.: "Narodenie 1758 Prešov latinčina" alebo "Príčina smrti 1862 maďarčina" (Predmet typu "Prosím o prečítanie a o preklad" alebo "Prosba o preklad" vskutku správna nie je).

2. Vždy napíšte do tela správy to, čo sami zvládnete prečítať aj keby to malo byť chybné alebo útržkovité. Váš zápis typu: ".... Maria ? (asi Jurčo?), filia (?dcéra) ... a ..." je pre nás povzbudením k pomoci a oceneniu Vašej snahy. Chýbajúca snaha o prečítanie textu z Vašej strany môže znamenať, že Vám nikto nebude chcieť pomôcť. Chybne prečítaný text Vám opravíme a určite sa z Vás vysmievať nebudeme.

3. V prípade, že vkladáte obrázok na prečítanie priamo na fórum, pamätajte, prosím, na jeho dostatočnú veľkosť. Text si radšej poposúvame kurzorom myši, než by sme odbiehali pre lupu.

4. Pokiaľ je to možné, tak je vždy lepšie, ak je na obrázku viac textu na porovnanie nejasných písmen.

5. Ku každej žiadosti na čítanie z matrík by mal byť pripojený odkaz na originálnu matriku, aby sme dokázali porovnať nejasné písmená.

6. Prosíme autorov jednotlivých príspevkov, aby po vyriešení daného problému doplnili do názvu témy slovo "VYRIEŠENÉ" (kliknutím na ceruzku v prvom príspevku v danom článku sa otvorí možnosť editácie názvu témy).

Ďakujeme Vám za porozumenie :-)
Sil
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Jan 2019, 11:38
Predkovia z oblasti: Prievidza
Bydlisko: Brno-venkov

Dobry den, snazim se precist o jake misto narozeni jde na censusu na druhem radku u Albertiny:
Misto.png
Misto.png (96.97 KiB) 543 zobrazení
zdroj: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1986782

Ctu to jako Dralersaj, ale nic podobneho se mi nedari najit. Nad tim je Nem? Gro?, coz uz jsem zjistil ze je Nemecke Pravno, a pod tim Privigye, takze Prividza, takze bych cekal ze to misto na D bude asi nekde v okoli, akorat mi na to nic nesedi ... Predem diky za jakoukoliv pomoc.
Naposledy upravil/-a Sil v 03 Feb 2019, 08:31, upravené celkom 2 krát.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Sil
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Jan 2019, 11:38
Predkovia z oblasti: Prievidza
Bydlisko: Brno-venkov

Aha, dekuju moc!
Napísať odpoveď