VYRIEŠENÉ pricina umrtia ? stomachalis

Pravidlá fóra
Vzhľadom na časté otázky týkajúce sa prakticky významu slov v písaných dokumentoch, častokrát nesprávne prepísané, jediným pravidlom tohto fóra je, aby ste pridávali odkazy na dokumenty, z ktorých chcete ozrejmiť význam slov. Nepodceňujeme Vaše čítanie, vychádzame z praktických skúseností.
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Dobry den, vcera som bola v archive a pri jednom predkovi - zene som mala pricinu umrtia ktoru som nevedela rozlustit. Zapisala som ju nasledovne : cannecana stomachalis - to prve slovo som nevedela rozlustit tak som napisala ako to citam. Stomachalis bolo dobre citatelne, neviete co by to mohlo znamenat? dakujem krasne za pripadne odpovede
Naposledy upravil/-a Trenkie v 27 Nov 2020, 10:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Trenkie napísal: 26 Nov 2020, 23:30 Dobry den, vcera som bola v archive a pri jednom predkovi - zene som mala pricinu umrtia ktoru som nevedela rozlustit. Zapisala som ju nasledovne : cannecana stomachalis - to prve slovo som nevedela rozlustit tak som napisala ako to citam. Stomachalis bolo dobre citatelne, neviete co by to mohlo znamenat? dakujem krasne za pripadne odpovede
Zdravím,
najbližšie k Vášmu prepisu by bola cancraena stomachalis, teda gangréna žalúdka.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Ďakujem krásne, máte pravdu bude to to. Pekný deň prajem
Napísať odpoveď