Latinske slovo "hasfa" - VYRIEŠENÉ

Pravidlá fóra
Vzhľadom na časté otázky týkajúce sa prakticky významu slov v písaných dokumentoch, častokrát nesprávne prepísané, jediným pravidlom tohto fóra je, aby ste pridávali odkazy na dokumenty, z ktorých chcete ozrejmiť význam slov. Nepodceňujeme Vaše čítanie, vychádzame z praktických skúseností.
Vlado
Veterán
Veterán
Príspevky: 521
Dátum registrácie: 02 Nov 2017, 21:00
Predkovia z oblasti: Tirpák, -Vojčice, Sečovská Polianka, Vranov n.T., Sečovce, Udavské

Dobry den,
prosim, vedel by mi niekto napisat vyznam slovicka "hasfa" vo vete:
Prima meta incipit et procedit ab oriente de fluvio Zolna et vadit ad unum quercum et ad hasfa et postea vadit per unam vallem ad unum berch usque ad lutum Pribul.
Prvá hranica začína a pokračuje z východu od rieky Zolná a ide k jednému dubu a k hasf-e a potom ide cez jednu dolinu na jeden kopec až po močiar Pribul.

Dakujem.
Naposledy upravil/-a Vlado v 28 Jún 2021, 16:37, upravené celkom 1 krát.
S pozdravom ostáva Vlado
Vlado
Veterán
Veterán
Príspevky: 521
Dátum registrácie: 02 Nov 2017, 21:00
Predkovia z oblasti: Tirpák, -Vojčice, Sečovská Polianka, Vranov n.T., Sečovce, Udavské

Vlado napísal: 28 Jún 2021, 15:33 Dobry den,
prosim, vedel by mi niekto napisat vyznam slovicka "hasfa" vo vete:
Prima meta incipit et procedit ab oriente de fluvio Zolna et vadit ad unum quercum et ad hasfa et postea vadit per unam vallem ad unum berch usque ad lutum Pribul.
Prvá hranica začína a pokračuje z východu od rieky Zolná a ide k jednému dubu a k hasf-e a potom ide cez jednu dolinu na jeden kopec až po močiar Pribul.

Dakujem.
Aj si odpoviem, nahodou som to teraz nasiel, po dlhom patrani. Keby sme vedel, tak sa ani nepytam. Ide o strom lipu.
S pozdravom ostáva Vlado
Napísať odpoveď