PRÍRUČKA KU GENEALOGICKÉMU VÝSKUMU I.

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dlho očakávaná, prvá slovenská príručka ku genealogickému výskumu. Odborníci s dlhodobými skúsenosťami (archivári, historici, jazykovedci, genealógovia ...) v nej poskytujú základné informácie o genealógii a vývoji rodín (rodov) v našom historickom priestore, podrobne (po prvýkrát v takejto hĺbke) informujú o tom, ako skúmať mená, vzťahy i individuálne osudy našich súčasných i historických príbuzných. Práca patrí na Slovensku k priekopníckym, je bohato ilustrovaná.

Martin 2004, 250 s., ISBN 80-968717-6-5
Formát B5 (16,5 x 24,5 cm), pevná väzba
Prílohy
PRÍRUČKA KU GENEALOGICKÉMU VÝSKUMU na Slovensku a v slovacikálnom zahraničí 1
PRÍRUČKA KU GENEALOGICKÉMU VÝSKUMU na Slovensku a v slovacikálnom zahraničí 1
prirucka_genealogie.jpg (35.37 KiB) 4958 zobrazení
danny322
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 02 Júl 2013, 20:30

kúpil som si tuto knihu a možem len pochváliť :)
pekne a prehľadne spracované, pekne ilustrované, odporučam.

Daniel
S pozdravom, Daniel Dutka
(predkov mám z okresov: Žilina, Dolný Kubín, Ružomberok, Sabinov)
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Tak, dnes už prišla aj mne :) Teším sa na čítanie.
Používateľov profilový obrázok
pribehrodu
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22 Máj 2023, 10:04
Predkovia z oblasti: Geča, Kokšov Bakša, Valaliky, Buzinka, Šaca, Jablonov nad Turňou, Čaklov, Paňovce
Kontaktovať používateľa:

Zdravím, je možné túto publikáciu ešte niekde zohnať ? Budem vďačný za každé nasmerovanie, vďaka.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

pribehrodu napísal: 22 Máj 2023, 10:37 Zdravím, je možné túto publikáciu ešte niekde zohnať ? Budem vďačný za každé nasmerovanie, vďaka.
Táto je už dávno vypredaná.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Dobrý deň.


Možno Vám pomôžem. Každá vydaná kniha s ISBN musí byť aj v Národnej Knižnici v Martine. Myslím, že každá knižnica má možnosť objednať - vypožičať požadovanú knihu z tejto inštitúcie, samozrejme za poplatok. Vypožičná doba je 1 mesiac s možnosťou ďalšieho predlženia. Ja si v Záhorskej knižnici v Senici takto objednávam hlavne monografie obci, ku ktorým by som sa inač nedostala.

Tiež si myslím, že kniha by sa mohla nachádzať aj v iných knižniciach. Napr. Univerzitná, Vedecká. Možno aj v nejakých študovniach, je to odborná literatúra.

Prajem pekný deň. Anina
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Len doplním informácie. Kniha má dva diely. Druhý diel naväzuje na 1. , hovorí o badaní v Europe a zámorí, o výskume napr. Rusínov, Židov, Karpatských Nemcov.

Anina
Používateľov profilový obrázok
pribehrodu
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22 Máj 2023, 10:04
Predkovia z oblasti: Geča, Kokšov Bakša, Valaliky, Buzinka, Šaca, Jablonov nad Turňou, Čaklov, Paňovce
Kontaktovať používateľa:

Anina napísal: 24 Máj 2023, 09:12 Dobrý deň.


Možno Vám pomôžem. Každá vydaná kniha s ISBN musí byť aj v Národnej Knižnici v Martine. Myslím, že každá knižnica má možnosť objednať - vypožičať požadovanú knihu z tejto inštitúcie, samozrejme za poplatok. Vypožičná doba je 1 mesiac s možnosťou ďalšieho predlženia. Ja si v Záhorskej knižnici v Senici takto objednávam hlavne monografie obci, ku ktorým by som sa inač nedostala.

Tiež si myslím, že kniha by sa mohla nachádzať aj v iných knižniciach. Napr. Univerzitná, Vedecká. Možno aj v nejakých študovniach, je to odborná literatúra.

Prajem pekný deň. Anina
Anina veľmi pekne ďakujem za dobrú radu.
Napísať odpoveď